PRODUCENCI I MARKI

Badania i rozwój

 

25 listopada 2020, 11:16wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Colgate-Palmolive bada wpływ past cynkowych i cynawych na miano wirusa SARS-CoV-2 w badaniach laboratoryjnych i klinicznych

Colgate-Palmolive bada wpływ past cynkowych i cynawych na miano wirusa SARS-CoV-2 w badaniach laboratoryjnych i klinicznych (fot. Shutterstock)

Colgate-Palmolive opublikował szczegóły trwającego programu badań klinicznych, którego celem jest sprawdzenie potencjału produktów do higieny jamy ustnej w spowolnieniu rozprzestrzeniania się COVID-19 - informuje cosmeticsdesign-europe.com.

Firma stwierdziła, że ​​uzyskała już obiecujące wyniki ze wstępnych badań laboratoryjnych, zakończonych w październiku w Rutgers New Jersey Medical School. W ramach badań laboratoryjnych zbadano wpływ past do zębów zawierających cynk lub cyny oraz płynów do płukania ust zawierających chlorek cetylopurydyniowy (CPC) na wirusa SARS-CoV-2, który wywołuje COVID-19.

Wyniki uzyskane na wczesnym etapie sugerują, że pasty Total i Meridol zneutralizowały 99,9% wirusa po dwóch minutach kontaktu, a płyny do płukania ust Plax i Total miały ten sam efekt po 30 sekundach. Colgate-Palmolive twierdzi, że aktualne dane sugerują, że te produkty do higieny jamy ustnej neutralizują SARS-CoV-2, celując w otoczkę wirusową, aby ją rozpuścić i będzie to dalej badać w swoich badaniach klinicznych.

Wcześniej, również Unilever również ujawnił szczegóły swoich bieżących prac w tej samej przestrzeni badawczej - laboratorium i klinice - z bardzo podobnymi wstępnymi wynikami dotyczącymi płukania jamy ustnej CPC.

Wczesne etapy badań klinicznych, ale bardzo obiecujące

Colgate-Palmolive poinformował, że jego prace laboratoryjne nad pastami do zębów i płynami do płukania ust były częścią szerszego programu badawczego, który obejmuje badania kliniczne wśród osób zakażonych COVID-19 w celu „oceny skuteczności produktów do higieny jamy ustnej w zmniejszaniu ilości wirusa w jamie ustnej”.

- Jesteśmy na wczesnym etapie badań klinicznych, ale nasze wstępne wyniki laboratoryjne i kliniczne są bardzo obiecujące - powiedziała dr Maria Ryan, dyrektor ds. klinicznych w Colgate-Palmolive. - Colgate współpracuje z wieloma badaczami na całym świecie w celu przeprowadzenia badań klinicznych służących zbadaniu potencjału produktów do higieny jamy ustnej w zmniejszaniu miana wirusa w jamie ustnej jako strategii zmniejszania ryzyka.

Wyniki badania klinicznego sponsorowanego przez Colgate-Palmolive z udziałem 50 hospitalizowanych pacjentów mają zostać opublikowane w przyszłym miesiącu.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony