REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

KORONAWIRUS

 

29 maja 2020, 11:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kosmetyki do makijażu nie cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów w Japonii podczas pandemii

Kosmetyki do makijażu nie cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów w Japonii podczas pandemii (fot. Adobe)

Japońscy konsumenci skupiają się na pielęgnacji skóry i higienie osobistej, a nie na makijażu, ponieważ nadal obowiązują tam środki dystansowania społecznego - informuje Asia Nikkei.

REKLAMA

Firma badawcza Intage Holdings podała, że ​​sprzedaż szminek rok do roku spadła o 69,7 proc. w drugim tygodniu maja, a różu do policzków prawie o 50 proc. Według niej, maski były najczęściej używanym produktem w tym okresie, a następnie termometry i środki dezynfekujące. Najmniej używanymi produktami były tabletki przeciw zawrotom głowy, szminka i film fotograficzny.

Japońska firma kosmetyczna Shiseido, dotąd specjalizująca się w makijażu, odnotowała gwałtowny spadek sprzedaży - aż o 96 proc. w skali roku. Prezydent Masahiko Uotani podkreślił, że zwiększone zużycie produktów do pielęgnacji skóry to efekt noszenia maseczek ochronnych, stwierdzając: „Pielęgnacja skóry staje się ważniejsza, gdy ludzie podejmują środki przeciw infekcji COVID-19”.

Sprzedaż szminek i makijażu nadal nie jest hitem ze względu na dalsze środki dystansowania społecznego wprowadzone po wybuchu COVID-19. Jednak pomimo izolacji trend ten zaczyna się trochę zmniejszać.

Mitsuru Watanabe, badacz z Intage, podkreślił, że przy większej liczbie osób pracujących w domu „sprzedaż produktów konsumenckich, takich jak produkty do makijażu i pasta ​​do butów, nie powróci do poprzedniego poziomu nawet po ustąpieniu kryzysu koronawirusowego”.

W rezultacie takie firmy jak Shiseido, zmieniają profil działalności, koncentrując na pielęgnacji skóry i handlu elektronicznym.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony