REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

15 września 2020, 12:51wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Salon Rituals w Niemczech

Salon Rituals w Niemczech (źródło: commons.wikimedia.org)

Sieć salonów Rituals stała się ofiarą kryzysu Covid-19. W planach miała osiągnięcie w tym roku obrotów w wysokości miliarda euro, ale wskutek pandemii koronawirusa detalista ma nowy cel – chce uniknąć spadku obrotów. Jednocześnie nie rezygnuje z planów wejścia do Polski i Rosji. 

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Sieć salonów Rituals stała się kolejną ofiarą kryzysu Covid-19. Holenderska firma miała nadzieję zwiększyć swoje obroty z 865 mln euro w zeszłym roku do miliona euro obecnie, ale jej założyciel Raymond Cloosterman poskromił swoje ambicje. Uniknięcie dużego spadku obrotów to najlepsze, na co może liczyć sieć.

Cloosterman powiedział holenderskiemu portalowi RetailTrends, że istnieją już „oznaki ożywienia” – handel elektroniczny podwoił swój rozmiar od początku pandemii (nawet czterokrotnie podczas samego lockdownu). 
W przyszłym roku marka ma nadzieję zwiększyć liczbę sklepów do 1040, co pozostaje niezmienione pomimo kryzysu spowodowanego przez Covid-19. Głównym obszarem ekspansji są Chiny, ale Rituals widzi również możliwości rozwoju na rynkach europejskich. Firma wciąż utrzymuje prognozy, że liczba sklepów we Francji i Niemczech może zostać podwojona.

Raymond Cloosterman chce również rozszerzyć swoją działalność na Włochy, Polskę i Rosję.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony