REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

KONSUMENT i TRENDY

 

25 stycznia 2022, 09:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Pierwsze miejsce w rankingu Cosmetify 2021, tak jak rok wcześniej, zajęła marka Huda Beauty

Pierwsze miejsce w rankingu Cosmetify 2021, tak jak rok wcześniej, zajęła marka Huda Beauty (fot. shutterstock)

Cosmetify, cyfrowa porównywarka cen, opublikowała zestawienie najgorętszych marek kosmetycznych z 2021 r. Ranking został oparty na zaangażowaniu i obserwacjach w mediach społecznościowych oraz na wyszukiwaniu w Google. Pierwsze trzy miejsca zajęły Huda Beauty, MAC Cosmetics i Anastasia Beverly Hills, z milionami obserwujących, wyszukiwań i nietypowym zaangażowaniem społecznościowym. W Polsce najpopularniejszy był Avon.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W rankingu najgorętszych marek kosmetycznych Cosmetify w 2021 pod uwagę wzięto pięć głównych czynników: liczbę obserwujących na Instagramie i hashtagów, zaangażowanie na Instagramie, wyszukiwania marki w ciągu roku w przeglądarce Google oraz zmiana liczby wyszukiwań z roku na rok.

Tak powstał ranking 100 najpopularniejszych marek. Pierwsze miejsce, tak jak w roku ubiegłym, zajęła Huda Beauty. Marka zajęła tę pozycje, mimo że jej wyszukiwania w ujęciu rok do roku spadły o 30 proc. Wciąż ma bowiem 49,5 miliona obserwujących na Instagramie i uzyskała 29,5 miliona wzmianek w hashtagach. To dwa razy lepszy wynik w porównaniu do marki, która zajęła druga pozycję – MAC Cosmetics.

MAC Cosmetics awansowała o jedno miejsce wobec poprzedniego roku, głównie dzięki 24,2 mln obserwowanych na Instagramie. Pozycje tę marka zawdzięcza również temu, że była jedną z najczęściej komentowanych brandów w mediach społecznościowych z 20,55 mln hashtagów.

Trzecią pozycję uzyskała Anastasia Beverly Hills, która spadła o jedno miejsce w porównaniu z rankingiem sprzed roku. Jej wyszukiwania spadły o 18,9 proc., ale marka nadal miała ponad 25 milionów osób publikujących o niej i 19,5 miliona obserwujących na Instagramie.

Avon uplasował się na czwartym miejscu ze 161 tys. obserwujących na Instagramie i 6,8 mln hashtagami. Tym samym The Body Shop został przesunięty na piątą pozycję, choć jest najczęściej wyszukiwaną marką kosmetyczną na świecie, z prawie 36 milionami wyszukiwań w Google w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Marce Yves Rocher spadła liczba wyszukiwań w porównaniu z poprzednimi latami, stad spadek o dwa miejsca w porównaniu z poprzednim rankingiem – z 4 na 6 miejsce.

Florence By Mills, marka aktorki Millie Bobby Brown (grającej m.in. w serialu Stranger Things), spadła z pierwszej piątki tego wydania indeksu na siódme miejsce, choć utrzymuje najwyższy poziom zaangażowania społecznego, ze wskaźnikiem wynoszącym 2,31 proc.

Po raz pierwszy w pierwszej dziesiątce rankingu znalazła się marka Lush (miejsce 8). Kolejnym nowicjuszem jest Oriflame (miejsce 9). Do pierwszej dziesiątki (na 10 miejsce) wróciła Kylie Cosmetics.

Marki, które znalazły się w pierwszej dziesiątce indeksu 2020, ale w tym roku znalazły się na bardziej odległych miejscach są: NYX, Merci Handi, Color Pop Cosmetics i Morphe.

W podziale na kraje najpopularniejszą marką w 2021 roku był Avon (również w Polsce uzyskał najwyższy wynik wyszukiwani i obecności w mediach społecznościowych), Oriflame i The Body Shop.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony