REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

 

24 stycznia 2020, 15:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Branża beauty w Indiach rozwija się na pograniczu tradycji i innowacyjności

Branża beauty w Indiach rozwija się na pograniczu tradycji i innowacyjności (fot. adobe stock)

Dzięki rosnącej młodej populacji i pojawieniu się ogromnej klasy średniej, a także coraz wyższej cyfryzacji obszarów miejskich, jak i wiejskich, Indie staną się kolejnym po Chinach rynkiem kosmetyków, gdzie zarówno tradycja, jak i innowacje kształtują krajobraz piękna - wynika z raportu Asia Cosme Lab.

REKLAMA

Chociaż wejście na rynek hinduski wiąże się z pewnymi wyzwaniami, biorąc pod uwagę różnorodność języków, stanów i religii, które charakteryzują Indie, istnieje tu wiele możliwości dla marek kosmetycznych.

Glamour, ajurweda i Bollywood

Indyjscy konsumenci stają się coraz bardziej świadomi swojego wizerunku i zainteresowani ofertą innowacyjnych produktów. Ponadto w kraju tym istnieje tysiącletnia tradycja piękna i zdrowia przekazywana przez ajurwedę, a także model glamour reprezentowany przez gwiazdy Bollywood.

Wreszcie rozwój detalicznej sprzedaży kosmetyków dzięki gigantycznej firmie Nykaa i mediom społecznościowym wraz ze wzrostem lokalnych wpływów zmienił oblicze rynku kosmetyków w ostatnich latach.

Indyjskie piękno obecnie mieści się gdzieś między tradycją a innowacją: podczas gdy Hinduski zachowują swoje rytuały związane z pięknem, takie jak olejowanie włosów i kajal na co dzień, zamawiają też najnowszą szminkę Huda Beauty na Nykaa.com i podążają za procedurami K-Beauty z Debasree Banerjee (blogerką kosmetyczną z Indii) na Instagramie.

Niektóre marki w inteligentny sposób odnawiają tradycję ajurwedyjską i nadają jej wyrafinowany charakter (Forest Essentials) lub oferują produkty, które są od dawna potrzebne na rynku (makijaż do pielęgnacji skóry Biotique).

Monsun i zanieczyszczenie powietrza

Jedną z największych możliwości na rynku Indii jest zapewnienie skutecznych rozwiązań w przypadku trudnych warunków klimatycznych, zanieczyszczenia, pogody monsunowej, a luki są do wypełnienia w każdej kategorii. Chociaż domowe receptury są popularne w przypadku pielęgnacji włosów lub opalania, nie dostosowują się do szybkiego rytmu życia. Międzynarodowe i lokalne marki wprowadzają na rynek nowe produkty z lekkimi teksturami, zapewniają o ich długiej trwałości i świeżości, ochronie przed zanieczyszczeniami wewnątrz i na zewnątrz.

Podczas gdy uzyskiwanie za pomocą kosmetyków jaśniejszej skóry pozostaje popularne, rozwija się ruch dumy z odcieni skóry, który powoli zmienia oblicze indyjskiej urody, od kultowej marki Lakme z 16 odcieniami podkładu do nowej niezależnej marki FAE (Free and Equal Beauty).

Jednym z najbardziej dynamicznych sektorów w Indiach jest rynek kosmetyków dla mężczyzn. Liczba nowych niezależnych marek nie tylko gwałtownie się rozwijała w ubiegłym roku, ale także rynek charakteryzuje się wysoce innowacyjnymi produktami. Na przykład kategoria kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji brody zawiera nowe produkty i to tak różnorodne, jak płyn do mycia brody przeciw swędzeniu, pachnący wosk do wąsów lub olejek do golenia brody.

W porównaniu z innymi krajami azjatyckimi rynek kosmetyczny w Indiach jest daleki od dojrzałości i wciąż ma dużo miejsca na nowe marki kosmetyków. Ma duży potencjał, bo zarówno kobiety, jaki i mężczyźni, coraz bardziej dbają o swój wygląd.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony