REKLAMABio-Tech Banner Główny - 23 listopada - 6 grudnia

KONSUMENT i TRENDY

TRENDY

 

31 lipca 2020, 09:48wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W Indiach kosmetyka ajurwedyjska cieszy się ogromną popularnością

W Indiach kosmetyka ajurwedyjska cieszy się ogromną popularnością (fot. Adobe)

Jakie są kluczowe wyzwania stojące przed indyjską branżą kosmetyczną? Kim jest konsument i czego oczekuje? Jakie są szanse, ryzyko i czego można się spodziewać? Agencja Mintel zbadała trendy związane z konsumentem kosmetyków w Indiach.

REKLAMAHeinz Glas Belka w artykułach listopad 2020

Indie to jeden z największych rynków konsumenckich na świecie. Sektor urody i wellness w Indiach rośnie, osiągając oczekiwaną wartość 803,7 mld rupii w latach 2017-18 (około 12 miliardów dolarów). Oprócz znaczenia wyglądu i rosnących wydatków Hindusów, sektor ten napędzają również naturaliści, start-upy i kategoria męskich kosmetyków.

Z analiz rynku beauty w Indiach wynika, że branża kosmetyczna  w tym kraju kwitnie, podobnie jak liczna konkurencja. Popularne marki zmuszone są do pójścia szlakiem natury / ajurwedy w Indiach. Rynek kosmetyczny podbijają innowacyjne produkty do pielęgnacji skóry i włosów dla mężczyzn.

Naturalność jest mocno zakorzeniona
Roślinne / ziołowe to główne określenie dotyczące nowych produktów do pielęgnacji włosów i skóry twarzy wprowadzanych na rynek w Indiach. Ponadto oświadczenia „produkt całkowicie naturalny” i „wegetariański” również zyskują popularność w Indiach. Na całym świecie większość produktów działa w przestrzeni upiększającej, podczas gdy w Indiach jest to funkcja naturalności, funkcjonalności i piękna.

Mężczyźni w centrum uwagi
W ciągu ostatnich kilku lat uwodzenie mężczyzn jest w centrum uwagi branży dzięki mnóstwu wprowadzanych na rynek nowych produktów, innowacji i nowości na rynku, co sprawia, że ​​kategoria staje się dynamicznie rozwija.
Produkty do pielęgnacji skóry i włosów napędzają ten wzrost, rośnie też akceptacja męskich konsumentów dla innych produktów dla mężczyzn.

Minu Srivastava, wiodąca analityk indyjskiej  branży kosmetycznej podkreśla, że indywidualne zalecenia i oferty, odróżniające produkty oryginalne od fałszywych i naturalne oświadczenia są potrzebne, aby zapewnić konsumentowi w tym kraju satysfakcjonujące wrażenia korzystania z produktu.

Rosnąca świadomość produktów kosmetycznych i koncentracja na pielęgnacji ciała, zmiany wzorców konsumpcji i stylu życia oraz zwiększona siła nabywcza napędzają branżę beauty w Indiach. Dominujący naturalny trend i łatwa dostępność i obecność we wszystkich kanałach, począwszy od sklepów w sąsiedztwie, supermarketów, online i tym podobnych, poszerzają ten duży rynek.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony