PRODUCENCI I MARKI

Marketing

MARKETING

 

7 marca 2022, 15:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Australijscy influencerzy będą musieli pożegnać się z częścią zysków z promowania kosmetyków

Australijscy influencerzy będą musieli pożegnać się z częścią zysków z promowania kosmetyków (fot. shutterstock)

Influencerzy w Australii nie będą już mogli reklamować produktów terapeutycznych, w tym niektórych kosmetyków. Ograniczenia wprowadza krajowy organ nadzoru medycznego.

Therapeutic Goods Administration (TGA) – australijski organ nadzoru medycznego – zapowiedział, że od 1 lipca w Autralii obowiązywać będzie nowy kod reklamowy (TGA Code 2021), wprowadzający ograniczenia w reklamowaniu kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi, niektórych produktów do pielęgnacji skóry, suplementów diety i witamin.

Ograniczenia dotyczą mediów społecznościowych i działających w nich influencerów. Nie będą oni mogli promować ww. produktów, jeśli w jakikolwiek sposób są za to wynagradzani (gotówką lub produktami). Wciąż dozwolone będzie natomiast udzielanie bezpłatnych referencji.

Przepisy nie zamykają możliwości promowania produktów przez ambasadorów marki. Nie będą oni mogli jednak odnosić się w tej promocji do swoich osobistych doświadczeń związanych z użytkowaniem produktów.

Nowe przepisy nakładają na influencerów obowiązek usunięcia ze swoich kanałów wszystkich opłaconych wcześniej postów reklamowych. Do 1 lipca muszą one zniknąć z wszelkich kanałów internetowych.

Przypominamy, że również w Polsce trwa próba uregulowania kwestii związanych z infuencer marketingiem, o czym wiadomościkosmetyczne.pl pisały m.in. w tekście: UOKiK bierze na cel influencerów i współpracujące z nimi marki. Koniec z kryptoreklamą    

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony