REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

TECHNOLOGIE

 

11 lipca 2019, 10:17wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Internetowy hejt i przemoc to jeden z najpoważniejszych problemów związanych z rozwojem nowych mediów

Internetowy hejt i przemoc to jeden z najpoważniejszych problemów związanych z rozwojem nowych mediów (fot. adobe stock)

Instagram będzie monitorować komentarze użytkowników. Platforma informuje, że wprowadza nową funkcję, która ma przyczynić się do zmniejszenia skali prześladowań w serwisie.

REKLAMA

Instagram będzie wysyłać do użytkowników powiadomienia przed opublikowaniem komentarza, jeśli uzna, że może być on obraźliwy. Faza testów tej funkcji pokazała, że skłania ona komentujących do zastanowienia się, cofnięcia opinii i udostępnienia mniej szkodliwej.

Wkrótce ma także zostać wprowadzona funkcja „Restrict”, dzięki której użytkownicy będą mogli ograniczać widoczność komentarzy nękających ich osób. Nawet jeśli ktoś umieści pod czyimś zdjęciem negatywną wypowiedź, zobaczy ją tylko on sam, a nie właściciel konta. „Restrict” ma być sposobem na prześladowców, którzy stają się jeszcze bardziej agresywni, gdy są blokowani przez użytkowników. Ci, którzy są hejtowani, przestaną po prostu widzieć komentarze prześladowców. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony