REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

Prawo

FINANSE

 

17 stycznia 2022, 17:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Izba Gospodarki Elektronicznej jest kolejną organizacją, która apeluje do polskiego rządu o zawieszenie stosowania przepisów podatkowych Polskiego Ładu do 1 stycznia 2023 r.

Izba Gospodarki Elektronicznej jest kolejną organizacją, która apeluje do polskiego rządu o zawieszenie stosowania przepisów podatkowych Polskiego Ładu do 1 stycznia 2023 r. (fot. shutterstock)

Izba Gospodarki Elektronicznej przyłącza się do apeli o zawieszenie stosowania przepisów podatkowych Polskiego Ładu do 1 stycznia 2023 r.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Apelujemy do Rady Ministrów, Posłów i Senatorów o podjęcie pilnych działań legislacyjnych i zawieszenie stosowania przepisów podatkowych Polskiego Ładu do 1 stycznia 2023 r. Do tego czasu stosowane powinny być dotychczasowe przepisy, a najbliższy rok musi być wykorzystany na poprawę regulacji podatkowych Polskiego Ładu oraz na umożliwienie wszystkim przygotowania się do stosowania zreformowanych przepisów – czytamy w komunikacie e-Izby.

Poza trudnościami wynikającymi ze stosowania nowych, skomplikowanych przepisów podatkowych przez pracodawców, e-Izba wskazuje na to, że zwiększą obciążenia podatkowo-składkowe po stronie przedsiębiorców.

Powoduje to, zwłaszcza w dobie niepewnej sytuacji gospodarczej (trwająca pandemia, ryzyko dalszych lockdownów z uwagi na wariant omikron, wysoka inflacja), zdecydowane utrudnienia dla przedsiębiorców. Już teraz skutkuje to likwidacją niektórych działalności gospodarczych, a w najbliższych tygodniach może doprowadzić do upadłości wielu przedsiębiorców. Przepisy Polskiego Ładu pogorszają konkurencyjność polskich przedsiębiorców i atrakcyjność Polski jako miejsca inwestowania i zatrudnienia. Inwestorzy i pracownicy z branży e-commerce mogą zdecydować się na przeniesienie swoich firm i swojej aktywności zawodowej do innych krajów, w których systemy podatkowe są konkurencyjne i korzystne dla podatników – czytamy w komunikacie Izby Gospodarki Elektronicznej

Trzeba podkreślić, że przepisy podatkowe uchwalane w ramach Polskiego Ładu miały nieproporcjonalnie krótkie, względem skali zmian, vacatio legis. Przez to ani przedsiębiorcy, ani organy skarbowe nie mieli czasu na przygotowanie się do stosowania nowych przepisów. Dodatkowo, procesowi legislacyjnemu nie towarzyszyły szerokie konsultacje społeczne. Odrzucony został również postulat zgłaszany przez wiele organizacji zrzeszających przedsiębiorców, by Polski Ład wszedł w życie od 1 stycznia 2023 r. – podkreśla organizacja.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony