REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

15 kwietnia 2020, 08:13wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Na zdj. wicepremier Jacek Sasin

Na zdj. wicepremier Jacek Sasin (Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 )

We wtorek wieczorem na antenie Polsat News wicepremier Jacek Sasin zapowiedział, że decyzje w sprawie stopniowego odmrażania gospodarki zostaną podjęte jeszcze w środę lub czwartek. Niektóre z nich dotyczyć będą branży handlowej.

REKLAMA

- Intencją rządu jest zmniejszenie restrykcji związanych ze stanem epidemii. Szczegółowe plany zostaną przedstawione do końca tygodnia i mogą obejmować m.in. otwarcie części sklepów, w tym odzieżowych, w galeriach handlowych - oznajmił Sasin.

Jak dodał, wciąż trwa "analiza sytuacji" i nie ma jeszcze ostatecznych decyzji. Oprócz poluzowania ograniczeń dla sklepów spodziewane jest jednak również otwarcie dla Polaków terenów zielonych, takich jak lasy czy parki.

W podobnym tonie wypowiadał się we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller na antenie radiowej Trójki. Stwierdził on, że na pierwszy ogień pójdą limity osób mogących przebywać jednocześnie w sklepie.

Jeszcze przed Wielkanocą premier Mateusz Morawiecki obiecał przedstawicielom biznesu, że rozważy zmiany dot. limitu klientów w sklepach oraz godzin dla seniorów. Na stole pojawiła się propozycja, aby na każde 20 m kw. sali sprzedaży w sklepie mógł przypadać jeden klient (obecnie limit to trzykrotność liczby kas w placówce). Z kolei godziny dla seniorów miałyby zostać przeniesione na 7-9 rano (obecnie 10-12).

Aktualne obostrzenia dotyczące handlu wygasają 19 kwietnia. Prawdopodobne wydaje się zatem częściowe wycofanie się z nich przez rząd już w poniedziałek 20 kwietnia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony