REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

KONSUMENT i TRENDY

MARKI

TRENDY

E-COMMERCE

 

8 września 2021, 23:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jak pofarbować włosy w domu to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę Google

Jak pofarbować włosy w domu to jedno z najczęściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę Google (fot. shutterstock)

Wiele zabiegów w ubiegłym roku przeniosło się z salonów fryzjerskich i kosmetycznych do domu. I w przypadku części kobiet tak już zostało. „Jak wydobyć skręt włosów”, „jak samemu obciąć włosy” czy „jak farbować włosy w domu”, „jak ostrzyc dziecko i mężczyznę” – to jedne z najczęściej wpisywanych pytań w internecie – wynika z raportu marki Nutridome.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Internetowe wyszukiwarki stały się źródłem wiedzy o konsumentach. Marka Nutridome sprawdziła jakie hasła dotyczące kosmetyków i urody wpisywane były w Google w pierwszej połowie bieżącego roku.

Pandemia wymusiła szereg zmian w życiu. Do nich należy też przejście na wykonywanie wielu zabiegów kosmetycznych w domu. Kiedy w ubiegłym roku zostały czasowo zamknięte salony fryzjerskie, kosmetyczne, manicure, sprzedaż (szczególnie internetowa) kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji urody biła wszelkie rekordy. Konsumenci poszukiwali także informacji jak poradzić sobie z fryzurą czy „zrobieniem” paznokci.

„Jak wydobyć skręt włosów”, „jak samemu obciąć włosy” czy „jak farbować włosy w domu” – to jedne z najczęściej wpisywanych fraz w wyszukiwarkę Google. Szczególnie licznie, zwłaszcza w kwietniu 2020 roku, pytaliśmy także o to, jak ostrzyc dziecko i mężczyznę.

Podobny problem pojawił się z malowaniem paznokci. Wiele kobiet nosi hybrydy lub przedłuża paznokcie żelem. W trakcie lockdownów musiały sobie poradzić z tymi zabiegami same. Wielokrotnie częściej w internetowej wyszukiwarce pojawiały się pytania o to jak zrobić hybrydy w domu (+2000 proc.), jak ściągnąć żel z paznokci (+ 3950 proc.), a także jak zrobić paznokcie akrylowe (+800 proc.). Kobiety chciały się też dowiedzieć, jak powiększyć usta. O kilkaset procent wzrosła również popularność haseł związanych z samodzielnym zrobieniem soli i kuli do kąpieli oraz mydła i żelu antybakteryjnego do rąk.

W pierwszym półroczu 2021 roku do wielu pytań dołączyły kolejne o domowy peeling do skóry głowy (+300%), domowe rozjaśnianie włosów (+190%), a także domowy peeling do ust (+60%). Liczniej niż wcześniej szukaliśmy również informacji o tym, jak zrobić paznokcie akrylowe i wybielić zęby w domu.

Raport Uroda w sieci – jakich trendów szukają Polacy w internecie? opublikowała marka Nutridome. Raport bazuje na danych z narzędzia Google Trends. Pozwala ono na porównanie częstotliwości różnych zapytań, kierowanych do wyszukiwarki Google w konkretnym regionie i czasie. W badaniu uwzględniono wybrane hasła, które zanotowały wzrost popularności w Polsce w pierwszym półroczu 2021 r. oraz całym 2020 r. w stosunku do poprzednich okresów. Zostały one uzupełnione o informacje z wiarygodnych źródeł, związanych z internetem i branżą beauty.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony