REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

TARGI I KONFERENCJE

 

29 kwietnia 2019, 13:36wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego

Miejsce: Hotel InterContinental. Warszawa

Data rozpoczęcia: 29.05.2019

Data zakończenia: 29.05.2019

(fot. adobe stock)

Legislacja dla biznesu: „Jak poprawnie reklamować produkty kosmetyczne? Naturalny, organiczny, hipoalergiczny, nie zawiera…”. Konferencję, połączoną z praktycznymi warsztatami, organizuje w Warszawie 29 maja 2019 roku Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Patronem merytorycznym jest Cosmetics Europe.

„Naturalny” czy „organiczny”, to cechy, które producenci chętnie akcentują­­­ w przekazach reklamowych produktów kosmetycznych. Nie mniejszą popularnością cieszą się określenia „free from” czy „hipoalergiczny”. Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego zaprasza do dyskusji w gronie ekspertów, jak należy stosować te deklaracje, aby pozostać w zgodzie z prawem.

Konferencję i warsztaty poprowadzą eksperci - przedstawicieli przemysłu:

 • Anne Dux (francuskie stowarzyszenie FEBEA)
 • Carmen Esteban (CES Consuting, wcześniej hiszpańskie stowarzyszenie STANPA)
 • Dr Geralda Renner (Cosmetics Europe)
 • Dr Iwona Białas (Cosmetosafe Consulting)

W konferencji weźmie także udział przedstawicielka Głównego Inspektoratu Sanitarnego –Izabela Burzyńska – reprezentująca Polskę w pracach Stałego Komitetu ds. Kosmetyków i Grupy Roboczej ds. Kosmetyków Komisji Europejskiej.

Omówią oni szeroko kwestie deklaracji marketingowych widzianych z różnych perspektyw – z punktu widzenia przemysłu, Safety Assessora, a także organu kontrolującego.

Wykłady i ćwiczenia obliczeniowe w oparciu o normę ISO 16128 – poprowadzą ekspertki, które brały bezpośrednio udział w tworzeniu normy: Anne Dux i Carmen Esteban. To właśnie norma ISO 16128 stanowi wytyczne dla określania naturalności i organiczności.

Konferencja odbędzie się na miesiąc przed wejściem w życie załączników III i IV Dokumentu Technicznego Komisji Europejskiej w sprawie oświadczeń dotyczących produktów kosmetycznych, wprowadzających nowe elementy w ocenie poprawności stosowania deklaracji free from i hipoalergiczny.

Więcej informacji na: kosmetyki-detergenty.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony