Szukając nowych produktów do swojej oferty warto nawiązać współpracę z profesjonalnym importerem

Szukając nowych produktów do swojej oferty warto nawiązać współpracę z profesjonalnym importerem (fot. materiał partnera)

Branża kosmetyczna od wielu lat w Polsce należy do najbardziej dynamicznych w sektorze FMCG. Jest też ważnym ogniwem biznesowym w Polsce, który mimo powracających kryzysów potrafi przetrwać i szybko dostosować się do potrzeb konsumentów.

Aktualnie rynek kosmetyczny jest podzielony między producentów, właścicieli marek produkowanych w systemie private label oraz importerów. Ta ostatnia grupa, w dobie globalnej komunikacji, odgrywa znaczącą rolę w kreowaniu kosmetycznych potrzeb polskich konsumentów. Dziś istnienie profesjonalnych importerów przynosi wiele korzyści dla branży: gwarantuje dynamiczne reagowanie na potrzeby detalistów i konsumentów, pełną obsługę logistyczną i prawną związaną z dostarczeniem produktu na rynek, zapewnia działania z zakresu trade marketingu i komunikacji z konsumentem.

Co daje sieciom i detalistom współpraca z importerem?

Od kilku lata sieci detaliczne zmieniły politykę dystrybucyjną i oczekują od dostawców marek produktów na wyłączność. Właściciele marek są zmuszeni do tworzenia dedykowanych serii, a nawet do kreowania nowych marek. Nie dla wszystkich opłacalne jest takie rozdrobienie asortymentu, wtedy te oczekiwania może spełnić importer. To on jest w stanie dostarczyć marki z różnych krajów i skierowane dla różnych grup konsumentów. Może zdywersyfikować produkty tak, żeby uniknąć walki cenowej między sieciami, detalistami tradycyjnymi i e-commerce.

Współpraca z importerem jest wygodna dla dystrybutorów. Zapewnia produkty zgodne z prawem, pełną obsługę logistyczną, handlową i marketingową dla kosmetyków.

Co dostaje konsument dzięki importerowi?

Dzięki globalnej komunikacji internetowej polscy konsumenci mają kontakt z kosmetykami z wielu krajów. Niektórzy twierdzą, że obecnie wszystko można kupić na globalnym rynku. Jednak sprowadzanie kosmetyków przez importera to gwarancja legalnego źródła oraz powszechna dostępność i krótkie terminy dostaw. Importer bierze też na siebie odpowiedzialność dostarczenia rzetelnej informacji o produkcie, doboru asortymentu do zwyczajów konsumenckich i ciągłej komunikacji, a co za tym idzie daje całkowitą obsługę reklamacji.

Ciekawe marki ze świata i pełną obsługę na polskim rynku kosmetycznym od 2008 roku z sukcesami prowadzi Eurus. Jest importerem i dystrybutorem w branży kosmetycznej o ogólnopolskim zasięgu, ze 100 proc. polskim kapitałem. Specjalizuje się we wprowadzaniu na polski rynek innowacyjnych marek kosmetycznych, będących często liderami w kategorii na rodzimych rynkach. W ramach kontraktów importera Eurus zajmuje się dystrybucją, logistyką oraz opracowuje i wdraża działania marketingowe dla swoich partnerów.

Kosmetyki importowane przez Eurus dostępne są we wszystkich sieciach detalicznych na terenie całej Polski, na rynku tradycyjnym i w kanale e-commerce.

Marki Importowane przez Eurus to m.in.: Natura Siberica, Receptury Babuszki Agafii, Planeta Organica, Organic Shop, Mediheal, Pilaten, Petitfee i HaruHaru.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony