REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

PRODUCENCI I MARKI

MARKI

 

14 czerwca 2022, 14:48Johnny Depp ponownie reklamuje Dior Sauvage

Johnny Depp ponownie reklamuje Dior Sauvage (fot. Shutterstock)

Dior, będący własnością LVMH, wznowił swoją reklamę perfum Sauvage z udziałem popularnego hollywoodzkiego aktora Johnny'ego Deppa. Kampania z jego udziałem została wstrzymana z powodu jego głośnych, osobistym problemów matrymonialnych. Jednak po tym, jak aktor otrzymał odszkodowanie, po wygranie w sądzie sprawie o zniesławienie, współpraca z luksusową marką odżyła.

Dla Diora Johnny Depp po raz pierwszy zdecydował się na udział w kampanii promującej perfumy. Stało się to w roku 2015, wcześniej żadnej z marek nie udało się przekonać aktora, do promowania swoich zapachów.

Twórcą Dior Sauvage jest Francois Demachy, który tworzy perfumy Dior od 2006 roku (m.in. Miss Dior czy Dior Homme).

Reklama perfum, w której Depp gra na gitarze na pustyni, została szybko uznana za kontrowersyjną. Marka została oskarżona o "przywłaszczenie kulturowe i rasizm" po tym, jak w jej reklamie wystąpił rdzenny Amerykanin.

W odpowiedzi Dior wystosował oświadczenie, w którym tłumaczył, że kampania została zainspirowana głębokim i bogatym dziedzictwem i kulturą rdzennych Amerykanów, które Dom Diora darzy najwyższym szacunkiem, a marka jest od dawna zaangażowana w walkę z rasizmem lub jakąkolwiek dyskryminacją i będzie kontynuowała tę pracę i stanowczo wspierała organizacje walczące z tymi obciążeniami.

Spot doczekał się jednak nowej, mniej kontrowersyjnej odsłony.

Przeczytaj również: LVMH z dwucyfrowymi wzrostem przychodów w pierwszym kwartale 2022 r.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony