REKLAMAWebinarium Ochrona Marki_banner Główny_23.09

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

MARKI

PRAWO

 

21 października 2019, 00:09wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W USA Johnson & Johnson wycofał partię pudru z rynku

W USA Johnson & Johnson wycofał partię pudru z rynku (fot. adobe stock)

Agencja Żywności i Leków w USA wykryła w jednej z partii pudru dla dzieci produkowanego przez Johnson & Johnson ślady rakotwórczego azbestu. Firma wycofuje produkt z rynku i zapowiada śledztwo w tej sprawie. To kolejny raz, kiedy w pudrze J&J znajduje się azbest.

REKLAMAE-Wydanie Wiadomości Kosmetyczne_sierpień 2021_bartykul

Agencja Żywności i Leków w USA wykryła w jednej z partii pudru dla dzieci produkowanego przez Johnson & Johnson ślady rakotwórczego azbestu – podaje wp.pl. Chodzi o partię o nr 22318RB, która została wyprodukowana w USA w ubiegłym roku na potrzeby lokalnego rynku.

Firma Johnson & Johnson poinformowała, że wycofuje partię 33 tys. butelek z pudrem. Zapewniła także, że rozpoczęła śledztwo, które ma wyjaśnić, jak azbest znalazł się pudrze. Jej przedstawiciele podkreślają, że testy przeprowadzone w ostatnich latach nie wykazały obecności szkodliwych substancji w ich produktach – pisze wp.pl

Koncern ostrzegł klientów, zalecając zaprzestanie korzystania z talku i zapowiedział zwrot pieniędzy za kupione produkty.

To nie pierwsze kłopoty koncernu z azbestem. Opublikowany w ubiegłym roku raport agencji Reutera ujawnił, że firma przez dziesięciolecia wiedziała o obecności azbestu w pudrze, ale nie informowała o tym opinii publicznej.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 7

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~m 1 ponad rok temu

  Draństwo !!!

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony