PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

23 kwietnia 2021, 12:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
J&J: Baby Care na dużym plusie, ale wzrost sprzedaży był napędzany głównie przez działy farmaceutyczne i medyczne giganta produktów do higieny osobistej

J&J: Baby Care na dużym plusie, ale wzrost sprzedaży był napędzany głównie przez działy farmaceutyczne i medyczne giganta produktów do higieny osobistej (fot. FB J&J)

Amerykański koncern odnotował wzrost sprzedaży w pierwszym kwartale br. o 7,9 proc. rok do roku do 18,5 mld euro (22,3 mld dolarów), jednak jego dział zdrowia konsumentów spadł o 2,3 proc. rocznie.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Spadek w dziale zdrowia konsumentów - dział wypada niekorzystnie w porównaniu z zeszłym rokiem, gdy bardzo dobre wyniki były efektem paniki - konsumenci gromadzili produkty dostępne bez recepty na wieść o pandemii.

Dział Baby Care urósł o 9,5 proc., przy silnym wzroście w Ameryce Łacińskiej i regionie Azji i Pacyfiku, podczas gdy Zdrowie skóry i uroda (Skin Health and Beauty) również odnotowały wzrost o 2,8 proc. dzięki NPD i silnej obecności Neutrogena i Aveeno w handlu elektronicznym poza Stanami Zjednoczonymi.

Jednak wzrost sprzedaży był napędzany przede wszystkim przez działy farmaceutyczne i medyczne giganta produktów do higieny osobistej, które odnotowały zyski.

Mówiąc o pozycji firmy, wiceprezes i dyrektor finansowy J&J, Joe Wolk powiedział: „Jesteśmy silniejsi jako firma niż przed pandemią, a nasze wyniki z pierwszego kwartału 2021 r. dają nam jeszcze większą pewność, że będziemy w stanie nadal osiągać atrakcyjne wyniki w przyszłości”.

Johnson & Johnson podniósł swoje roczne przychody i prognozy dotyczące przychodów z 9,42 do 9,57 dol. na akcję, przy czym spodziewane przychody wyniosą od 90,6 mld dol. do 91,6 mld dol. czyli więcej niż zakładały prognozy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony