REKLAMA

KONSUMENT i TRENDY

 

15 lipca 2019, 15:45wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Sprzedaż całej kategorii kapsułek do prania osiągnęła w 2018 roku 541 mln zł

Sprzedaż całej kategorii kapsułek do prania osiągnęła w 2018 roku 541 mln zł (fot. Adobe)

Wartościowa sprzedaż całej kategorii kapsułek do prania osiągnęła w 2018 roku 541 mln zł. Od 2016 do 2018 roku segment ten wzrósł o 25 proc., a tylko w ostatnich czterech kwartałach skoczył aż o 18,9 proc.

REKLAMA

W Polsce środki do prania należą do najważniejszych produktów w koszyku zakupów. Kategoria ta dzieli się na tradycyjne środki piorące, takie jak proszki, oraz środki nowoczesne, czyli żele i kapsułki. Te ostatnie stanowią ponad połowę całego rynku uniwersalnych środków piorących, przy czym kapsułki rozwijają się najszybciej, osiągając obecnie blisko 40 proc. rynku.

– Opierając się na wynikach badań rynku i w związku ze stałym wzrostem segmentu kapsułek, Persil stawia na rozwój tej kategorii. Obserwując tendencje rynkowe, jesteśmy przekonani, że kapsułki to przyszłość środków piorących. Nie może być inaczej ze względu na współczesne tempo życia i wszechobecny brak czasu. Nowe Persil Discs spełniają wszystkie potrzeby konsumentów, którzy z pewnością docenią łatwość użycia i dozowania tego innowacyjnego środka piorącego – mówi Krzysztof Brabander, Brand Manager marki Persil.

Wprowadzenie nowych 4-komorowych kapsułek Persil Discs ruch spółki Henkel, korespondujący z obecnymi tendencjami rynkowymi. Badania dowodzą, że kapsułki to kategoria przyszłości, ponieważ konsumenci coraz częściej przy wyborach zakupowych kierują się wygodą użytkowania. Dodatkowym argumentem za udoskonalaniem tej kategorii jest fakt, iż 82 proc. kupujących zwraca szczególną uwagę na jakość produktu, a jak wskazują badania, segmenty rozwijają się za sprawą produktów premium.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony