REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PERSONALIA

 

31 marca 2020, 14:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Karolina Szmidt, nowa prezes Henkel Polska

Karolina Szmidt, nowa prezes Henkel Polska (fot. materiały prasowe/Henkel)

Karolina Szmidt objęła z dniem 31 marca 2020 stanowisko prezesa Henkel Polska. Jest pierwszą w historii polskiego oddziału firmy Polką, która stanie na jej czele. Będzie łączyła rolę prezes zarządu ze swoją dotychczasową funkcją dyrektor działu HR w Polsce i w regionie North-East Europe. Na nowym stanowisku zastąpiła Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 2006 r. 

REKLAMAEurus_belkawartykulach_maj2020

Nowa prezes Henkel Polska ma za sobą dwudziestoletnie doświadczenie pracy w międzynarodowych organizacjach, z czego większość na stanowiskach kierowniczych, między innymi w firmach SC Johnson, Royal Unibrew Polska i Skanska. Z Henklem związana jest od 2015 r., kiedy to objęła stanowisko dyrektor działu HR w Polsce i regionie North-East. 

–  We współpracy z pozostałymi członkami zarządu będę chciała umacniać pozycję i reputację Henkla na polskim rynku. Zależy mi także na dobrej międzydziałowej współpracy i wzmacnianiu kultury organizacyjnej wspólnej dla wszystkich działów i lokacji Henkla w Polsce – powiedziała Karolina Szmidt, nowa prezes Henkel Polska. 

Karolina Szmidt będzie łączyła stanowisko prezesa ze swoją dotychczasową funkcją dyrektor działu HR. W tej roli odpowiada za rozwijanie i wdrażanie strategii firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce, Estonii, Litwie i Łotwie.

Janusz Gołębiowski, dotychczasowy prezes Henkel Polska, po 25 latach pracy w firmie przechodzi na emeryturę. Swoją karierę w Henklu rozpoczął na stanowisku dyrektora finansów i administracji. Od 2006 roku łączył tę funkcję ze stanowiskiem prezesa. Do jego najważniejszych sukcesów trzeba zaliczyć konsolidację działających na polskim rynku ośmiu spółek Henkla pod wspólnym parasolem Henkel Polska, a także ostatnio koordynację programu One!GSC, czyli zmiany struktury organizacyjnej firmy w regionie North-East. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony