(fot. Shootit)

Uważam, że rozpoczynający się kryzys, ten trudny czas, który jest wciąż przed nami, spowolni wprowadzanie na rynek nowych marek i produktów. Producenci będą musieli jeszcze bardziej skupić się na potrzebach klienta, żeby dostarczyć mu to, czego potrzebuje i to, co na pewno kupi – mówił Kiril Marinov, General Manager, Henkel Beauty Care podczas Forum Branży Kosmetycznej na Retail Trends 2022.

Kiril Marinov wziął udział w debacie pt. „Wiodące trendy na rynku kosmetycznym. Nurt eko, zrównoważony rozwój, nowości, relacje z konsumentami, partnerstwo na linii dostawca-handel” i powiedział, że uważa, że polski rynek kosmetyczny bardzo różni się od innych rynków europejskich. Dodał, że polskie produkty kosmetyczne w ciągu ostatnich siedmiu lat podwoiły swoją marżę. To zjawisko zaobserwował tylko w Polsce.

Na rynku pojawia się wiele nowych marek i czasami można mieć wrażenie, że jest ich zbyt wiele, ale jeżeli nowe produkty i marki są pożądane przez konsumentów i dobrze wpływają na rozwój danej kategorii, to jak najbardziej warto to robić. Warto też pamiętać, że deklaracje konsumentów, które są prezentowane w badaniach to jedno, a rzeczywistość to coś zupełnie innego. Klienci pytani, czy kupisz kosmetyk o takich, czy innych parametrach – powiedzą, tak bardzo chętnie, ale gdy już staną przy półce i muszą zapłacić za niego np. 20 złotych, to może się okazać, że jednak go nie chcę. Z mojego doświadczenia wynika, że te deklaracje pokrywają się tylko w 50 proc. – wyjaśnił Kiril Marinov, General Manager, Henkel Beauty Care podczas Forum Branży Kosmetycznej 2022.

Istotnym wątkiem, który pojawił się w debacie, był zrównoważony rozwój. Przedstawiciel firmy Henkel przypomniał, że niemal od początku swojego istnienia przedsiębiorstwo zajmuje się tematem zrównoważonego rozwoju. Kiril Marinov zwrócił uwagę, że Henkel przykładał do tego sporą wagę, zanim bycie eco zaczęło „być modne”.

Już kilka lat temu doszliśmy do poziomu, gdzie blisko 97 proc. opakowań naszych produktów jest recyklingowanych. Używamy nawet „social plastic”. Nie mogę wypowiadać, się za wszystkie duże marki, ale Henkel robi dużo. Przede wszystkim, żeby to wszystko miało sens i aby osiągnąć efekt, zrównoważony rozwój musi być ważnym elementem długofalowej strategii firmy. Nie wszystkie firmy tak do tego podchodzą. Należy jednak pamiętać, że te wszystkie rozwiązania trudniej jest wprowadzać dużym podmiotom takim jak nasz. W mniejszej skali jest to o wiele łatwiejsze – podkreślił Kiril Marinov, General Manager, Henkel Beauty Care podczas Forum Branży Kosmetycznej 2022.

10. Forum Branży Kosmetycznej odbyło  się w ramach Retail Trends 2022, konferencji łączącej producentów i handel z sektora food i kosmetycznego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony