REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

ŚWIAT

 

10 marca 2023, 10:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Revlon, który od ponad roku usiłuje wykaraskać się z problemów finansowych, musi teraz stawić czoła - prawdopodobnie masowym - pozwom.

Revlon, który od ponad roku usiłuje wykaraskać się z problemów finansowych, musi teraz stawić czoła - prawdopodobnie masowym - pozwom. (materiały prasowe Revlon)

Gdy finalizacja procesu ogłoszenia bankructwa Revlonu zbliża się ku końcowi, firma jest atakowana nowymi zarzutami; ponoć jej produkty do stylizacji włosów powodują raka, jak wynika z raportu Bloomberga. Termin formalnego składania skarg przeciwko firmie upłynął w październiku 2022 r., sędzia upadłościowy przypisany Revlon przedłużył jednak termin do 11 kwietnia 2023 r., aby umożliwić konsumentom z pewnym rodzajem nowotworu wniesienie roszczeń przeciwko firmie.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Revlon Inc. zmaga się z rosnącą liczbą zarzutów, że niektóre z jej produktów do włosów powodują raka, gdy jednocześnie firma kosmetyczna próbuje wyjść z bankructwa na podstawie rozdziału 11. Tysiące konsumentów i konsumentek twierdzi, że Revlon jest im winien pieniądze, ponieważ po wieloletnim używaniu produktów firmy do rozluźniania bardzo intensywnych skrętów włosów, a później zachorowali na raka. Termin formalnego złożenia takich roszczeń przeciwko zbankrutowanej firmie upłynął w październiku – tuż po tym, jak National Institutes of Health opublikował badanie wykazujące korelację między niektórymi chemicznymi środkami zwiotczającymi włosy, a rakiem macicy. We wtorek sędzia upadłościowy Revlon przedłużył termin, w którym klienci z niektórymi rodzajami raka mogą składać roszczenia przeciwko firmie. Mają teraz czas do 11 kwietnia, co pozwoli im również głosować nad planem restrukturyzacji upadłej firmy jeszcze w tym miesiącu.

Robert Britton, prawnik reprezentujący Revlon, powiedział, że firma kwestionuje jakikolwiek związek między rakiem a produktami rozluźniającymi włosy. Dodał, że wykładniczy wzrost roszczeń w ciągu kilku tygodni sugeruje, że może być potrzebna większa weryfikacja wnioskodawców. W badaniu National Institutes of Health opublikowanym w październiku przeanalizowano dane prawie 33 500 kobiet, obserwowanych przez 11 lat, i stwierdzono, że te, które często stosowały produkty do prostowania włosów – z których około 60 proc. stanowiły kobiety rasy czarnej, doświadczające dyskryminacji na tle swoich fryzur chroniących afrykańskie włosy – były ponad dwukrotnie bardziej narażone na rozwój raka macicy w porównaniu z kobietami, które takich produktów nie używały. Badanie zostało opublikowane na około tydzień przed terminem składania wniosków o upadłość Revlona.

Według Sandera Essermana, prawnika, który wygłosił oświadczenie w imieniu różnych grup osób zgłaszających roszczenia z powodu raka podczas wtorkowej rozprawy upadłościowej, w ostatnich tygodniach liczba wniosków o środki rozluźniające włosy znacznie wzrosła, a setki nowych napływają codziennie. Inne duże firmy kosmetyczne, takie jak L’Oréal USA Inc., spotkały się z podobnymi pozwami od czasu opublikowania przez National Institutes of Health raportu.

Raport pod nazwą Hair straightening chemicals associated with higher uterine cancer risk można przeczytać na stronie National Institutes of Health.

Czytaj także: Umowa upadłościowa Revlon poddana pod głosowanie

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony