REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Prawo i finanse

PRAWO

 

8 stycznia 2020, 12:51wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Komisja Europejska rozważa dopuszczenie aluminium w pastach do zębów w stężeniach 2,65 proc. i 0,77 proc. w szminkach

Komisja Europejska rozważa dopuszczenie aluminium w pastach do zębów w stężeniach 2,65 proc. i 0,77 proc. w szminkach (fot. adobe stock)

Nowe przepisy zezwalają na stosowanie aluminium w pastach do zębów i szminkach zgodnie z pewnymi specyfikacjami.

REKLAMA

Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS) Komisji Europejskiej rozpoczął nową dyskusję na temat bezpieczeństwa aluminium w kosmetykach. W świetle nowych danych przekazanych organowi zarządzającemu SCCS rozważa dopuszczenie aluminium w pastach do zębów w stężeniach 2,65 proc. i 0,77 proc. w szmince.

Zgodnie z prawem europejskim aluminium może być stosowane w antyperspirantach w stężeniu 6,25 proc. i 10,6 proc. w produktach do opryskiwania i niepylących. Raport stwierdza m.in.: „SCCS uważa, że ​​ogólnoustrojowa ekspozycja na aluminium poprzez codzienne stosowanie produktów kosmetycznych nie zwiększa znacząco systemowego obciążenia organizmu aluminium z innych źródeł. Narażenie na aluminium może również wystąpić ze źródeł innych niż produkty kosmetyczne, a głównym źródłem aluminium w populacji jest dieta”.

Do tej pory chlorohydrat glinu nie jest regulowany rozporządzeniem nr 1223/2009 w sprawie kosmetyków; jednak kompleksy wodorotlenku glinowo-cyrkonowego i kompleksy wodorotlenku glinowo-cyrkonowego glicyna są objęte pozycją 50 rozporządzenia dotyczącego kosmetyków do stosowania w antyperspirantach.

Opinia jest otwarta na komentarze do 17 lutego.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony