REKLAMABanner Główny_Dexpol_listopad-grudzień 2020
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/65779_konfederacja-lewiatan-firmy-chca zmian-w-_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

Prawie połowa przedsiębiorców (46 proc.) uważa za potrzebne uwolnienie środków z rachunków VAT, 51 proc. chciałoby mieć szybszy dostęp do interpretacji indywidualnej prawa podatkowego. 40 proc. firm oczekuje zwiększenia inwestycji w tzw. zieloną gospodarkę - wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził Instytut Badań Spraw Publicznych.

REKLAMA
Przedsiębiorcy oczekują zmian w podatkach, cyfryzacji gospodarki i inwestycji w zrównoważony rozwój

Przedsiębiorcy oczekują zmian w podatkach, cyfryzacji gospodarki i inwestycji w zrównoważony rozwój (fot. Adobe)

Badanie przeprowadził na reprezentatywnej próbie 300 przedsiębiorców w połowie lipca br. Instytut Badań Spraw Publicznych, na zlecenie Konfederacji Lewiatan. Zapytano ich jakich zmian prawnych najbardziej oczekują. Wśród postulatów podatkowych na pierwszym miejscu znalazło się uwolnienie środków z rachunków VAT. 46 proc. przedsiębiorców uznało, że jest to bardzo potrzebne.

Niezwykle istotna okazała się także kwestia przyspieszenia dostępu do interpretacji indywidualnej prawa podatkowego. Na ten problem wskazało 51 proc. przedsiębiorców.

Coraz popularniejsze, w kontekście pandemii koronawirusa, stają się postulaty dotyczące cyfryzacji gospodarki. Za likwidacją ograniczeń w stosowaniu faktur elektronicznych opowiedziało się 51 proc. firm, za szerokim dopuszczeniem dla dokumentów formy elektronicznej zamiast pisemnej 65 proc. przedsiębiorców. Im mniejsza firma, tym bardziej popiera ten postulat (wśród małych to 71 proc.)

Dużym poparciem biznesu cieszy się zwiększenie inwestycji w tzw. zieloną gospodarkę. 40 proc. przedsiębiorców uważa, że działania w tym kierunku są bardzo potrzebne. 

- Przedsiębiorcy dostrzegają, że czysta energia i ochrona klimatu to nie temat zastępczy, lecz szansa na zielony impuls gospodarczy, niezmiernie ważny dla szybszego wyjścia z kryzysu gospodarczego. Inwestycje w OZE, efektywność energetyczną, nowoczesną gospodarkę odpadami, innowacyjny transport, to szansa na zwiększenie konkurencyjności polskich firm i gospodarki - mówi Dorota Zawadzka-Stępniak, dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony