REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021
 Mężczyźni twierdzą, że po prostu nie znają się i nie wiedzą, w jaki sposób mogliby wybrać prawdziwy naturalny kosmetyk

Mężczyźni twierdzą, że po prostu nie znają się i nie wiedzą, w jaki sposób mogliby wybrać prawdziwy naturalny kosmetyk (fot. shutterstock)

Konsumenci, którzy nie korzystają z naturalnych kosmetyków, najczęściej argumentują to tym, że są dla nich za drogie – tak twierdzi 25 proc. respondentów i ta grupa zwiększyła się o 3p.p. w porównaniu do ubiegłego roku – wynika z raportu „Green Generation 2021 Wspólnie na rzecz ziemi" opublikowanego przez Mobile Institute.

Z perspektywy firm działających w segmencie kosmetyków naturalnych niepokojący może być fakt, że aż 27 proc. respondentów (wzrost o 3p.p.) nie potrafi określić czym jest kosmetyk naturalny. W tej grupie większość stanowią panowie (29 proc.), osoby z Pokolenia X (46 proc.), czyli urodzeni między 1965 a 1979 rokiem oraz osoby z miast liczących 50-100 tys. mieszkańców (38 proc).

Niemal jedna piąta badanych – 23 proc – jest zdania, że kosmetyk naturalny jest po prostu produkt droższy. Taki odpowiedzi przybyło o 6p.p w porównaniu do 2020 r.

22 proc. przepytanych na potrzeby raportu uważa, że jest to kosmetyk produkowany w sposób nieszkodzący środowisku.

Dla 19 proc. badanych kosmetyk naturalny oznacza produkt, który nie był testowany na zwierzętach. Taki sam odsetek uważa, że to kosmetyk, który posiada odpowiedni certyfikat.

Konsumenci, którzy nie korzystają z naturalnych kosmetyków, najczęściej argumentują to tym, że są dla nich za drogie – tak twierdzi 25 proc. respondentów i ta grupa zwiększyła się o 3p.p. 13 proc. badanych (i aż połowa respondentów powyżej 50 r.ż) nie ma zaufania do kosmetyków naturalnych, boją się testować nowe produkty i nie są pewni faktycznego pochodzenia składników. Mężczyźni twierdzą (25 proc.), że po prostu nie znają się i nie wiedzą, w jaki sposób mogliby wybrać prawdziwy naturalny kosmetyk. Do 12 proc. kobiet dotarły głosy, że takie kosmetyki nie działają.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony