REKLAMAAMTRA_Banner Główny_czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

Prawo i finanse

 

14 sierpnia 2019, 17:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Korea Południowa zamierza dostosować wiele swoich przepisów dotyczących składników kosmetyków do regulacji UE

Korea Południowa zamierza dostosować wiele swoich przepisów dotyczących składników kosmetyków do regulacji UE (fot. Adobe)

Korea Południowa dokonuje przeglądu przepisów dotyczących bezpieczeństwa kosmetyków. Krajowe Ministerstwo Bezpieczeństwa Żywności i Leków zamierza dostosować wiele swoich przepisów dotyczących składników kosmetyków do przepisów Unii Europejskiej.

REKLAMA

Według raportu opublikowanego przez Chemical Watch, dopuszczalne limity stężenia zostaną obniżone w przypadku bardziej kontrowersyjnych substancji chemicznych, w tym MIT i chlorofenu.

Lista dozwolonych składników w farbie do włosów zostanie rozszerzona o siedem nowych substancji, w tym hydroksybenzomorfolinę w stężeniu 1 procent.

Zmienione rozporządzenie obejmuje również mydła do twarzy i kosmetyki niestandardowe, a także zakazuje stosowania kwasu salicylowego i IPBC w kosmetykach sprzedawanych dzieciom w wieku poniżej 13 lat.

Zmiany zostały opublikowane w komunikacie administracyjnym MFDS w dniu 23 lipca, chociaż termin ich wdrożenia nie został jeszcze ogłoszony.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony