REKLAMAWebinarium Ochrona Marki_banner Główny_23.09

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Eksport

 

10 czerwca 2021, 11:20wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Od 2014 roku eksport koreańskich kosmetyków wzrósł sześciokrotnie

Od 2014 roku eksport koreańskich kosmetyków wzrósł sześciokrotnie (fot. Adobe)

Według agencji badawczej Allied Market Research, do 2026 r. K-Beauty będzie rosła średnio o 11,3 proc. rocznie i ma stać się rynkiem wartym 21,8 mld dol. Koreańskie piękno nadal przyciąga ludzi na całym świecie, a stały wzrost jego popularności znalazł odzwierciedlenie w wynikach eksportu.

W 2014 roku eksport koreańskich kosmetyków po raz pierwszy odnotował nadwyżkę handlową. Od tego czasu eksport wzrósł sześciokrotnie, z 1,05 mld dol. w 2013 r. do 6,12 mld dol. w 2020 r. Pomimo wpływu Covid-19, eksport w 2020 r. wzrósł gwałtownie o 15 proc. z 5,34 mld dol. w 2019 r.

Oprócz eksportu koreańskich kosmetyków, wzrosła również sprzedaż firm zajmujących się OEM i ODM koreańskich kosmetyków. Całkowita sprzedaż koreańskich firm OEM i ODM w 2019 r. wzrosła o 5,4 proc. rok do roku, z 7,7016 bln wonów (6,69 mld dol.) do 8,1146 bln wonów (7,05 dol.) w 2020 r.
 
Koreańskie kosmetyki mogły utrzymać stały trend wzrostowy pomimo kryzysu Covid-19, ponieważ miały wiele mocnych stron w dziedzinie pielęgnacji skóry. Od opakowań do twarzy po produkty funkcjonalne, firmy zaangażowane w K-Beauty szybko rozwijają i wypuszczają różnorodne i nowatorskie produkty. Aktywnie podchodzą do zmieniającej się sytuacji na rynku, wprowadzając na rynek różne produkty (oczyszczające, na problemy skórne i pielęgnacyjne), które mogą złagodzić dokuczliwe objawy skórne wynikające ze zwiększonego używania masek z powodu pandemii.

Od pandemii K-Beauty ewoluowała zgodnie ze światowymi trendami, nie tylko w dziedzinie pielęgnacji skóry. Naturalne piękno i składniki, konsumpcja oparta na wartościach etycznych stały się gorącymi tematami na całym świecie i w tym kierunku idzie też przemysł kosmetyczny w tym kraju.

Nie tylko kosmetyki, ale także różnorodne koreańskie narzędzia kosmetyczne produkowane przy użyciu zaawansowanej technologii przyciągają uwagę światowych nabywców. Covid-19 doprowadził do powszechnej pracy w domu i zdystansowania społecznego, co zwiększyło zainteresowanie samoopieką, którą można wygodnie wykonywać w domu. Istnieje większe zapotrzebowanie na domową pielęgnację włosów, aby walczyć z wypadaniem włosów spowodowanym stresem, a na obecnie trwającym wydarzeniu WeCosmoprof koreańskie firmy prezentują zaawansowane marki sprzętu do pielęgnacji włosów, które wykorzystują techniki laserowe o niskiej mocy.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony