REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

30 marca 2020, 08:56Malezyjska firma Karex odpowiada za 20 proc. globalnej produkcji prezerwatyw – sprzedawane są m.in. pod marką Durex

Malezyjska firma Karex odpowiada za 20 proc. globalnej produkcji prezerwatyw – sprzedawane są m.in. pod marką Durex (fot. Pixabay CC0)

W najbliższych tygodniach na rynku może zabraknąć prezerwatyw. O tym, dlaczego pojawią się potencjalne problemy na globalnym rynku tych środków antykoncepcyjnych informuje serwis The Guardian.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W ciągu najbliższych tygodni i miesięcy na światowym rynku może występować poważny deficyt prezerwatyw. Problem nie wiąże się ze zmianą popytu ze strony konsumentów, wynikającą np. z coraz powszechniej obowiązujących zaleceń, by bez potrzeby nie wychodzić z domu. Kłopoty ma strona podażowa – malezyjska firma Karex Bhd, jeden z największych światowych producentów kondomów musiała znacznie ograniczyć produkcję ze względu na epidemię koronawirusa.

Jak wylicza Guardian, firma Karex odpowiada za 20 proc. globalnej produkcji prezerwatyw – sprzedawane są m.in. pod marką Durex. Od ponad tygodnia Karex zmuszony jednak został do zamknięcia trzech swoich fabryk w Malezji, co spowodowało zmniejszenie produkcji o ok. 100 mln sztuk.

W miniony piątek Karex otrzymał od malezyjskich władz sanitarnych zgodę na wznowienie produkcji, ale firma może obecnie przywrócić do pracy tylko 50 proc. załogi – zezwolenie wydane zostało na zasadzie wyjątku, obejmującego fabryki o krytycznym znaczeniu dla gospodarki.

Szef Karexu, Goh Miah Kiat, ostrzega, że braki na rynku mogą potrwać miesiącami, choć zapewnia, że firma zrobi wszystko, by zaspokajać popyt na swoje produkty.

Źródło: theguardian.com

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony