REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

TRENDY

 

27 stycznia 2022, 17:38wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kupowanie online to już nie tylko domena młodych. Kosmetyki i perfumy kupuje przez internet aż 33 proc. konsumentów zaliczanych do pokolenia Silver Power

Kupowanie online to już nie tylko domena młodych. Kosmetyki i perfumy kupuje przez internet aż 33 proc. konsumentów zaliczanych do pokolenia Silver Power (fot. shutterstock)

Kosmetyki i perfumy są najczęściej kupowanymi kategoriami produktów w internecie. Częściej niż produkty z kategorii moda, czy elektronika – wynika z najnowszego raportu Mr.&Mrs. e-Commerce 2022 przygotowanego przez Mobile Institute na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

22 proc. Polaków kupuje najczęściej w internecie kosmetyki i perfumy. To najwyższy odsetek odpowiedzi na pytanie: W jakich kategoriach najczęściej kupujesz przez internet?, które zadano respondentom biorącym udział w badaniu przeprowadzonym przez Mobile Institute na potrzeby raportu Mr&Mrs e-Commerce.

Druga najczęściej wybierana przez internautów kategoria to moda. Odzież, obuwie, akcesoria kupuje w internecie 19 proc. badanych.

Na trzecim miejscu – 13 proc. wskazań – znalazły się produkty dla dzieci – zabawki, odzież i żywność.

Jeśli spojrzymy na zwyczaje zakupowe konsumentów w podziale na wiek, wyniki dla kategorii uroda są imponujące w przypadku osób z pokolenia Silver Power. Kosmetyki i perfumy kupuje online aż 33 proc. dojrzałych konsumentów. Na kolejnych miejscach znalazły się elektronika oraz produkty z szeroko rozumianej kategorii kultura i rozrywka (książki, ebooki, gry, płyty, bilety na koncerty, muzyka w formacie cyfrowym.  

Natomiast analizując wyniki pod względem płci, widać, że jest to asortyment, którego szukają w internecie przede wszystkim kobiety. 27 proc. kobiet to właśnie kosmetyki i perfumy kupuje przez internet najczęściej (27 proc.). Na drugim miejscu są produkty z kategorii moda (22 proc.), a na trzecim artykuły dziecięce.

Inaczej natomiast rozkładają się zainteresowania mężczyzn buszujących po sklepach internetowych. Panowie najczęściej (27 proc.) kupują przez internet elektronikę (RTV, AGD, telefony i tablety, komputery, laptopy, aparaty i akcesoria fotograficzne, konsole do gier), ale już na drugim i trzecim miejscu (po 16 proc.) wskazują na produkty z kategorii uroda i moda.

27 proc. osób z pokolenia Silver Power i 22 proc. mężczyzn twierdzi, że nie kupuje przez internet żadnej z licznych kategorii wymienionych w badaniu. Taką postawę deklaruje tylko 16 proc. kobiet.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony