REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v1

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

RAPORTY I ANALIZY

 

16 września 2021, 10:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Ogólnie wartość sprzedaży aptecznej po 15 dniach września wzrosła o 15 proc., zarówno w porównaniu do poprzedniego miesiąca, jak i tego samego okresu w ubiegłym roku  

Ogólnie wartość sprzedaży aptecznej po 15 dniach września wzrosła o 15 proc., zarówno w porównaniu do poprzedniego miesiąca, jak i tego samego okresu w ubiegłym roku   (fot. shutterstock)

Z danych firmy Pex Pharma Sequence prezentujących sprzedaż apteczną po piętnastu dniach września wynika, że zainteresowanie kosmetykami zmalało w porównaniu do sierpnia o niemal 7 proc. Jednak biorąc pod uwagę ten sam okres w ubiegłym roku wzrosło o 10 proc.

REKLAMAStrategia zielona webinar (BelkawArtykułach)

Kosmetyki są jedyną kategorią produktową, która we wrześniu straciła na wartości w porównaniu do sierpnia – wynika z raportu Pex PharmaSequence. Dane sprzedażowe z aptek po 15 dniach  września pokazały że spadek osiągnął niemal 7 proc. wobec połowy sierpnia. Powodem może tu być pogoda i koniec zapotrzebowania na preparaty przeciwsłoneczne, które latem cieszą się popularnością w aptekach.

Początek sezonu przeziębieniowego wpłynął natomiast na wzrost sprzedaży leków OTC (30 proc.) i suplementów diety (20 proc.). Ogólnie wartość sprzedaży aptecznej wzrosła o 15 proc.   

Sprzedaż apteczna po 15 dniach września poprawiła swoje wyniki również wobec tego samego okresu w roku biegłym. Wszystkie kategorie rodzą sobie lepiej, w tym także kosmetyki.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony