PRODUCENCI I MARKI

Marketing

 

19 stycznia 2021, 17:06wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Producenci kosmetyków potrzebowali narzędzia, które w przystępny sposób będzie wprowadzać konsumentów w świat kosmetyków

Producenci kosmetyków potrzebowali narzędzia, które w przystępny sposób będzie wprowadzać konsumentów w świat kosmetyków (fot. kosmopedia.org)

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego uruchomił nową wersję portalu kosmopedia.org. To miejsce dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o kosmetykach, ich składach, działaniu i bezpieczeństwie. Szczególnie przygotowane z myślą o konsumentach, którzy czują się przytłoczeni nawałem informacji  i szukają źródła, w którym można potwierdzić ich rzetelność.

REKLAMANina Słupska_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Kosmopedia.org jest odpowiedzią branży kosmetycznej na krążące w przestrzeni publicznej nieprawdziwe informacje na temat kosmetyków. Podaje informacje w sposób przyjazny i zrozumiały dla przeciętnego konsumenta. Jest też znakomitym wsparciem dla dziennikarzy i blogerów przygotowujących publikacje z zakresu kosmetyki czy kosmetologii.

Kosmopedia.org w przystępny sposób objaśnia, co znajduje się w kosmetykach, jakie mają one działanie, kto i w jaki sposób weryfikuje bezpieczeństwo produktów. Portal został podzielony na kilka tematycznych obszarów.

W zakładce „Co jest w kosmetyku? poznajemy kategorie kosmetyków, formy podania oraz kluczowe składniki dla danej grupy produktów. 

W zakładce „Bezpieczeństwo” znajdują się informacje o tym, jak ocenia się bezpieczeństwo kosmetyków, odniesienie do tzw. „czarnej listy składników” potwierdzone naukowo (konserwanty, parabeny, ftalany itp.).

W zakładce „Regulacje” znajdują się najważniejsze przepisy prawa dotyczące kosmetyków – ich produkcji, wprowadzania do sprzedaży, oznakowania produktów, czy testowania na zwierzętach oraz metod alternatywnych.

W części „Środowisko” umieszczono informacje o wpływie kosmetyków na środowisko, ekologicznych wyzwaniach i rozwiązaniach, w tym na temat ekologicznych opakowań oraz jak używać ekologicznie kosmetyków.

„Encyklopedia” to alfabetycznie ułożony słownik pojęć, a dokładnie substancji, które znajdują zastosowanie w produktach kosmetycznych.

W rubryce „Fakty i mity” można sprawdzić, czy informacja na temat kosmetyku, na którą trafiliśmy np. w mediach jest prawdziwa. Czy antyperspiranty są szkodliwe? Czy silikony „oblepiają” włosy? Czy konserwanty w kosmetykach są szkodliwe? Czy parabeny wywołują alergie? – to tylko niektóre z poruszanych tu tematów.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego to organizacja branżowa. Skupia ponad 200 firm, w tym producentów i dystrybutorów kosmetyków, laboratoria, firmy doradcze i ośrodki dydaktyczne, a także ich partnerów okołobranżowych – dostawców opakowań i surowców.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony