REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

RAPORTY I ANALIZY

 

11 lutego 2020, 15:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Zabójczy koronawirus coraz bardziej wpływa na światową gospodarkę

Zabójczy koronawirus coraz bardziej wpływa na światową gospodarkę (fot. Pixabay.com)

Epidemia koronawirusa może utrzymywać sektor produkcji w stanie recesji w I połowie 2020 r. – wynika z analizy ekspertów Euler Hermes. Straty w międzynarodowym handlu z Chinami mogą wynosić nawet 26 mld dol. tygodniowo.

REKLAMA

Według worldometeres.info na świecie zanotowano 43,143 przypadki koronawirusa, z tego 1,018 zakończyły się zgonami (stan na 11 lutego 2020 r.) Światowa gospodarka coraz bardziej cierpi z powodu rozprzestrzeniania się wirusa.

Analitycy Euler Hermes - Ana Boata, Francoise Huang i Georges Dib poinformowali, że wraz z przerwami w działalności przedsiębiorstw w Chinach spowodowanymi epidemią, które naraziły kilka sektorów na ryzyko zakłóceń w łańcuchu dostaw i niższy globalny popyt, zapasy powyżej średniej długoterminowej mogą dalej rosnąć w sektorach takich jak: tekstylny, maszyn i urządzeń transportowych oraz surowców.

Jednocześnie niedobory towarów stanowią ryzyko w sektorach z zapasami poniżej średniej długoterminowej: elektronicznym i komputerowym.

„Euler Hermes prognozuje, że globalny sektor produkcyjny pozostanie w stanie płytkiej recesji w pierwszej połowie 2020 r." - poinformowali. „Euler Hermes skorygował w dół prognozę wzrostu handlu globalnego na 2020 r. o 0,5 punktu proc. do 1,3 proc. Najbardziej zagrożone są: Hongkong, USA, Japonia, Korea Południowa i Niemcy. Ta tygodniowa strata jest równa wzrostowi światowej taryfy importowej na towary o 1 punkt proc. w 2020 r., tj. efektowi konfliktu handlowego pomiędzy USA i Chinami w 2019 r. (0,7 punktu proc.)" – czytamy w komunikacie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony