REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v2

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

15 września 2021, 16:21Krzysztof Szponder, dyrektor zarządzający siecią aptek Dr. Max w Polsce

Krzysztof Szponder, dyrektor zarządzający siecią aptek Dr. Max w Polsce (fot. archiwum wiadomoscikosmetyczne.pl)

Pandemia zapoczątkował zmiany w aptekach. Farmaceuci udzielają porad. W ośmiuset placówkach szczepią przeciw COVID-19. To wielki sukces, biorąc pod uwagę wyzwania organizacyjne. Teraz czas na szczepienia przeciw grypie – powiedział Krzysztof Szponder, dyrektor zarządzający siecią aptek Dr. Max w Polsce w rozmowie z ISBzdrowie.

Krzysztof Szponder, dyrektor zarządzający siecią aptek Dr. Max w Polsce w rozmowie z ISBzdrowie, wpływ pandemii na apteki ocenił jako pozytywny.

Apteki stały się placówkami medycznymi do których bez zapisów można było przyjść po poradę. To ogromna zmiana. Na naszych oczach następuje zmiana definicji uprawiania zawodu farmaceuty. Wracamy niejako do korzeni, bo w przeszłości to właśnie aptekarz był tą pierwszą osobą, która udzielała porad i pomocy przedmedycznej – powiedział.

Wyjaśnił również, że 800 aptek, które prowadzą obecnie szczepienia (przy ponad 12 tys. działających w Polsce) to sukces, biorąc pod uwagę to, iż wszystko udało się zorganizować w dwa tygodnie. Dodał, że apteki są teraz gotowe na szczepienia przeciw grypie. Jego zdaniem opieka farmaceutyczna z czasem będzie się rozszerzać o kolejne obszary. Szczepienia są jedynie pierwszym krokiem.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony