Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/66898_l’occitane-usa-sklada-wniosek-o-ogloszen_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

29 stycznia 2021, 08:35Amerykański oddział kosmetyczny L'Occitane złożył w tym tygodniu wniosek o ogłoszenie upadłości na podstawie rozdziału 11, mając nadzieję na zmniejszenie liczby sklepów, które ucierpiały z powodu zamykania sklepów - informuje Global Cosmetics News.

Salon L'Occitane

Salon L'Occitane (fot. FB L'Occitane)

Francuska firma podała w komunikacie prasowym, że dąży do natychmiastowego zamknięcia 23 sklepów, „na których działalność nadal mają wpływ nieproporcjonalnie wysokie zobowiązania z tytułu czynszu w sklepach, których nie można już utrzymać”.

Jak cytuje GCN, Yann Tanini, dyrektor zarządzający L'Occitane North America, powiedział, że firma ma zobowiązania z tytułu najmu w wysokości 30,3 mln dol. rocznie, ma 15,1 mln dol. zaległości w płatnościach, a właściciele zatrzymują ponad 500 000 dol. w postaci depozytów zabezpieczających.

Głównym celem dłużnika w rozdziale 11 jest poprawienie rozmiaru jego fizycznego śladu po części poprzez odrzucenie niektórych umów leasingu, aby umożliwić dłużnikowi lepsze dostosowanie się i zachowanie trwałej rentowności w świetle coraz częstszego przechodzenia na zakupy online i wpływu pandemii COVID-19 na sprzedaż detaliczną w tradycyjnych sklepach - wyjaśnił.

Zdaniem portalu, złożenie przez L'Occitane USA dokumentów w sądzie z tytułu rozdziału 11 zwraca uwagę na trwający problem pustych sklepów w czasie pandemii. Sprzedawcy detaliczni szukają możliwości bankructwa, aby wycofać się z umów najmu i rozpocząć negocjacje z właścicielami.

Podczas gdy pandemia uderzyła w sprzedaż L’Occitane w sklepach, która spadła o 21 proc. w okresie od kwietnia do grudnia r / r, firma odnotowała wzrost sprzedaży e-commerce o 72 proc.

Przedstawiciel L'Occitane stwierdził, że ten krok „przyspieszy trwającą transformację, aby jak najlepiej przygotować firmę na przyszłość”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony