Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/66514_l’occitane-z-oznakami-ozywienia-spadek-s_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

L'Occitane ogłosiła wyniki za drugi kwartał bieżącego roku finansowego (FY2021). Grupa informuje, że na horyzoncie widać ożywienie, ponieważ spadek sprzedaży netto znacznie się zmniejszył z 22,2 proc. w pierwszym kwartale do 4,5 proc. w tym kwartale. W rezultacie sprzedaż spadła o 13,1 proc. do 616,6 mln euro w okresie sześciu miesięcy zakończonym 30 września 2020 r.

L'Occitane jest u progu ożywienia

L'Occitane jest u progu ożywienia (fot. FB L'Occitane)

Grupa pozostała rentowna i zwiększyła marżę zysku brutto o 0,9 punktu do 82,1 proc., co jest spowodowane korzystną mixem kanałów i zwiększonym udziałem kanałów online.

Sprzedaż internetowa wzrosła o 80,8 proc., co stanowi 40,7 proc. sprzedaży netto w pierwszym półroczu. Grupa uruchomiła blisko 50 projektów sprzedaży w mediach społecznościowych na całym świecie i pilotuje sprzedaż w USA.

L'Occitane przekazał, że jego główna marka o tej samej nazwie okazała się szczególnie odporna na kryzys, chociaż Elemis nadal odczuwa skutki stagnacji sprzedaży w spa. Z kolei LimeLife osiągnęła doskonałe wyniki ze sprzedażą, która wzrosła aż o 34,9 proc.

Jak skomentowali przedstawiciele firmy, jej obecna strategia pomogła złagodzić wpływ pandemii na rentowność L'Occitane, pozostawiając dodatni zysk operacyjny na poziomie 32,9 mln euro dzięki dobrym wynikom w Azji, solidnemu wkładowi w zyski ze strony Elemis i LimeLife, wzrostowi sprzedaży online i szybkim środkom kontroli kosztów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony