REKLAMANajlepszy Produkt 2020 - Baner Główny (20.08 - 30.09.2019)
Prototyp nowej słuchawki natryskowej GJOSA, która zmniejsza zużycie wody

Prototyp nowej słuchawki natryskowej GJOSA, która zmniejsza zużycie wody (fot. materiały prasowe)

L'Oréal i technologiczny start-up GJOSA wspólnie opracowały rozwiązanie, które umożliwia spłukanie szamponu przy znacznej oszczędności wody. Zamiast zwykle potrzebnych 8 litrów, teraz dokładne spłukanie jest możliwe przy użyciu zaledwie 1,5 litra wody.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Zasoby wody coraz szybciej się wyczerpują, dlatego szwajcarski start-up GJOSA opracował niskociśnieniową słuchawkę natryskową (2 litry wody/minutę), która przerywa przepływ strumienia wody przy jednoczesnym przyspieszeniu prędkości wypływających kropelek. Dzięki temu spłukiwanie jest tak samo efektywne, jak przy użyciu zwykłej słuchawki, ale pozwala na znaczną oszczędność wody.

Aby ulepszyć działanie urządzenia, naukowcy z L'Oréal opracowali nową formułę szamponów. Łatwiejsze do spłukania kosmetyki są nakładane bezpośrednio przez słuchawkę prysznica. Ustawienia strumienia wody dostosowano tak, by zapewnić dokładne spłukanie włosów bez rozprysku wody, a jednocześnie zmniejszyć zużycie wody i energii o prawie 70 proc.

Dostęp do wody jest coraz większym problemem na całym świecie. Jej globalne zużycie rośnie dwukrotnie szybciej niż populacja, a według ONZ w 2025 roku 2/3 ludności może żyć w warunkach niedoboru wody. Szampony i żele pod prysznic zawierają w swoim składzie znaczną jej ilość, stąd wynika konieczność znalezienia sposobu na jak najlepsze wykorzystanie każdej kropli.

Wyzwanie to zostało zrealizowane poprzez połączenie najlepszych technologii dystrybucji wody z nową formułą szamponu. - To wzorcowy przykład partnerstwa uwzględniającego oczekiwania konsumentów, które wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby wprowadzić je na drogę zrównoważonego rozwoju, oferując jednocześnie użytkownikom całkowicie nowe doświadczenia - przekonują Amin Abdulla i Luc Amgwerd, założyciele GJOSA.

- Wstępne testy dają świetne perspektywy dla innowacyjnego rozwiązania, które wyraźnie zmniejsza zużycie wody podczas codziennych czynności higienicznych. Ta przełomowa technologia idealnie wpisuje się w nasze zobowiązania dotyczące zrównoważonego rozwoju - twierdzi Laurent Attal z L'Oréal VP Research & Innovation.

Przetestowane w laboratoriach L'Oréal prototypy nowej słuchawki natryskowej są obecnie sprawdzane w kilku salonach fryzjerskich na całym świecie, w tym w RPA i w Stanach Zjednoczonych, zanim technologia zostanie planowo zastosowana na profesjonalnym rynku fryzjerskim.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony