REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

13 grudnia 2019, 11:29wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Prada podpisała umowę licencyjną z L'Orealem p[o tym jak zakończyła współpracę z Puigiem

Prada podpisała umowę licencyjną z L'Orealem p[o tym jak zakończyła współpracę z Puigiem (fot. FB Prada)

12 grudnia L'Oréal i Prada ogłosiły podpisanie umowy licencyjnej na rozwój i dystrybucję szeregu produktów kosmetycznych w imieniu włoskiej grupy luksusowej.

REKLAMABELL - belka w artykułach Perły - 25.09.-01.10.2020

Umowa, która właśnie została zawarta między dwoma ważnymi przedstawicielami piękna i luksusu kończy okres niepewności, która pojawiła się w lipcu 2018, gdy Prada zakończyła umowę z  hiszpańską firmą Puig, swoim poprzednim licencjodawcą od 2003 roku.

Nowa umowa, której  szczegółów nie ujawniono, przewidująca „tworzenie, rozwój i dystrybucję produktów kosmetycznych” zgodnie ze wspólnym oświadczeniem obu firm, wejdzie w życie 1 stycznia 2021 r. po uzyskaniu zgody organów nadzoru.

- Ta licencja zapewni L'Oréal Luxe idealne uzupełnienie kultowego portfolio marki - powiedział Cyril Chapuy, dyrektor generalny L'Oréal Luxe, którego strategia koncentruje się w pierwszej kolejności na perfumach. - Prada jest jednym z najbardziej szanowanych graczy w światowej branży luksusowej - symbolem doskonałości i awangardy, a wyjątkowa i niekonwencjonalna filozofia tej marki przemawia do konsumentów na całym świecie.

- L'Oréal jest światowym liderem w świecie piękna, a jego pozycja i doświadczenie sprawiają, że jest to idealny partner dla Prady, aby wykorzystać ustaloną pozycję jej zapachów i dotrzeć do jeszcze większej liczby osób na całym świecie - powiedział Patrizio Bertelli - CEO Prady.

Prada, której roczny obrót generowany przez biznes perfumiarski wynosi około 100 milionów euro, po raz pierwszy wkroczyła do branży beauty ze swoją linią produktów do pielęgnacji skóry, a później z perfumami.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony