REKLAMABio-Tech Banner Główny - 23 listopada - 6 grudnia

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Innowacje

EKOLOGIA

 

30 października 2020, 11:22wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Francuski koncern wprowadza kolejne innowacje technologiczne

Francuski koncern wprowadza kolejne innowacje technologiczne (fot. FB L'Oreal)

L'Oréal połączył siły z Total i LanzaTech i do 2024 roku ma stworzyć pierwszą plastikową butelkę na kosmetyki wyprodukowaną w wyniku przemysłowych emisji dwutlenku węgla.

REKLAMAPharmena Belka w artykułach

W ramach współpracy trzy firmy będą pracować nad produkcją trwałego plastiku, a LanzaTech będzie wychwytywać przemysłowe emisje dwutlenku węgla i przetwarzać je na etanol za pomocą unikalnego procesu biologicznego.

Total przekształci następnie etanol w etylen przed jego polimeryzacją w polietylen, który ma takie same właściwości techniczne jak jego kopalny odpowiednik. Wreszcie L'Oréal wykorzysta polietylen do produkcji opakowań o tej samej jakości i właściwościach, co konwencjonalny polietylen.

Jak przekazano w komunikacie prasowym, proces ten dowodzi, że przemysłowe emisje dwutlenku węgla można wykorzystać do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, a partnerstwo toruje drogę nowym możliwościom.

L'Oréal skomentował w oświadczeniu: „Partnerzy zamierzają teraz kontynuować współpracę nad skalowaniem produkcji tych zrównoważonych tworzyw sztucznych i nie możemy się doczekać współpracy ze wszystkimi, którzy chcą przyłączyć się do nich i zobowiązać się do stosowania nowych zrównoważonych tworzyw sztucznych”.

L'Oréal to kolejna firma kosmetyczna, która w 2020 r. intensyfikuje programy CSR i zrównoważonego rozwoju, a firmy w całym łańcuchu dostaw wyznaczają cele, aby wspierać gospodarkę o obiegu zamkniętym.

Jacques Playe, dyrektor L'Oréal ds. opakowań i rozwoju, powiedział: „L'Oréal stale poprawia wpływ swoich opakowań na środowisko. Dzięki tej innowacji przekształcającej emisje dwutlenku węgla w polietylen, naszym celem jest opracowanie nowego zrównoważonego rozwiązania w zakresie opakowań. Mamy ambicję, aby wykorzystać ten zrównoważony materiał w naszej butelce szamponu i odżywki do 2024 roku i mamy nadzieję, że inne firmy dołączą do nas, wykorzystując tę ​​przełomową innowację ”.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony