wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
L’Oréal i Walmart Canada zachęcają do recyklingu.

L’Oréal i Walmart Canada zachęcają do recyklingu. (fot. Shutterstock)

L’Oréal zachęca swoich kanadyjskich klientów do recyklingu zużytych kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry w sklepach Walmart Canada, we współpracy z TerraCycle.

Klienci mogą wrzucić swoje kosmetyki do specjalnego pojemnika zlokalizowanego obok biura obsługi klienta sklepach Walmart. Po zebraniu odpady zostaną posegregowane według rodzaju materiału i odpowiednio przetworzone.

Walmart Canada jest dumny ze współpracy z działem Consumer Products Division (CPD) L'Oréal Canada  TerraCycle w ramach tej inicjatywy, która zachęca naszych klientów do odpowiedniego recyklingu pustych opakowań kosmetycznych – mówi Diane Wallace, Senior Director HBA and Cosmetics, Walmart Canada. 

Nieodłączną częścią szerszej globalnej strategii zrównoważonego rozwoju francuskiego giganta kosmetycznego jest projekt, którego celem jest odprowadzanie plastiku z wysypisk śmieci. Carole Maury, dyrektor ds. marketingu L’Oréal Canada, wyjaśnia, że ważnym elementem osiągnięcia zrównoważonego rozwoju jest dokładna ocena wpływu produktów i działanie w celu zmniejszenia tego wpływu. 

Ludzie są chętni do działania na rzecz środowiska, ale podejmowanie działań nie zawsze jest łatwe. Chcemy inspirować tę zmianę – mówi Carole Maury.

Przeczytaj również: BASF i Henkel koncentrują się na surowcach odnawialnych w produktach konsumenckich Henkla

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony