REKLAMAKongres Rynku FMCG - baner główny (maj 2019)

WYDARZENIA I PREMIERY

 

15 marca 2019, 12:04wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

L'Oréal znalazł się w zestawieniu Bloomberg Gender-Equality Index (GEI) 2019 r. Wskazuje ono firmy zaangażowane w działania wpierające równość płci i w promowanie równego traktowania kobiet w miejscu pracy. L'Oréal został również partnerem francuskiej prezydencji na szczycie G7 w temacie równości płci.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień-maj 2019)
Obecność firmy w zestawieniu Bloomberg Gender-Equality Index jest potwierdzeniem jej zaangażowania na rzecz równości i promowania kobiet w miejscu pracy

Obecność firmy w zestawieniu Bloomberg Gender-Equality Index jest potwierdzeniem jej zaangażowania na rzecz równości i promowania kobiet w miejscu pracy (fot. mat. prasowe )

Bloomberg Gender-Equality Index jest źródłem danych o równości płci w przedsiębiorstwach. Indeks 2019 r. obejmuje 230 firm działających w dziesięciu sektorach i mających siedziby w 36 krajach i regionach.

Wynik L'Oréal w podsumowaniu Bloomberga wzrósł w tym roku, osiągając 93,50 punktów na 100. Wg danych dotyczących zatrudnienia, w 2017 r. kobiety stanowiły 69 proc. zespołu L'Oréal, a na poszczególnych szczeblach odpowiednio 46 proc. zarządu, 33 proc. komitetu wykonawczego i 48 proc. komitetów zarządzających na rynkach lokalnych.

Budowanie zespołów zbalansowanych pod względem płci, wieku czy kompetencji przekłada się na zaangażowanie i lojalność pracowników, podobnie jak równy dostęp do wewnętrznych awansów i rozwoju. Chciałbym tutaj podkreślić, że w L’Oréal Polska w 2018 roku awansowało aż 24 proc. kobiet. Dla mężczyzn ten odsetek wyniósł 17 proc. Ogromnie cieszy mnie, że po raz kolejny nasze działania w zakresie zapobiegania dyskryminacji ze względu na płeć zostały zauważone i docenione – mówi Paweł Konieczny, dyrektor ds. personalnych L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

W Polsce L’Oréal jest jednym z inicjatorów powstania Karty Różnorodności , a w 2012 r. został sygnatariuszem tego dokumentu. W związku z tym firma wdraża dobre praktyki w obszarze równości płci i deklaruje przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy oraz promuje działania wspierające różnorodność.

Również globalnie firma podjęła długofalowe zobowiązania do działań na rzecz równości płci. W efekcie została partnerem francuskiej prezydencji w tym temacie na szczycie G7. Prezydent Francji Emmanuel Macron powołał specjalną grupę doradczą złożoną z 35. ekspertów. Tematy, którymi będą się zajmować to przemoc ze względu na płeć, edukacja i przedsiębiorczość.

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony