REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Dalsze kroki dotyczące swojej obecności w Rosji firma L'Oreal uzależnia od rozwoju sytuacji w Ukrainie

Dalsze kroki dotyczące swojej obecności w Rosji firma L'Oreal uzależnia od rozwoju sytuacji w Ukrainie (fot. shutterstock)

L’Oréal podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich swoich sklepów własnych i stoisk w domach towarowych w Rosji oraz zawieszeniu wszelkich inwestycji w reklamę. Rosyjscy klienci nie będą mieli też dostępu do zakupów online na platformach marek należących do koncernu.

Koncern L’Oréal podjął decyzję o czasowym zamknięciu wszystkich swoich sklepów własnych i stoisk w domach towarowych w Rosji oraz zawieszeniu wszelkich inwestycji w reklamę. Rosyjscy klienci nie będą mieli też dostępy do zakupów online na platformach marek należących do koncernu. Równocześnie firma zapewniła, że jej pracownicy z terenu Rosji (2200 osób) nie zostaną bez wsparcia. Dalsze kroki firma będzie dostosowywać do sytuacji.  

Równocześnie L’Oréal informuje, że w tej chwili jej absolutnym priorytetem jest wsparcie 326 ukraińskich pracowników i ich rodzin. Niektórym z nich udało się przekroczyć granicę, jednak większość z nich pozostaje w kraju.

–  Naszych pracowników w Ukrainie wspieramy pomocą finansową i psychologiczną – poinformowała firma.  

Natomiast pracownikom, którzy opuścili kraj, L’Oréal pomaga z zakwaterowaniem, wsparciem psychologicznym, medycznym, finansowym i prawnym.

– Nasi pracownicy na całym świecie, a zwłaszcza w krajach sąsiadujących z Ukrainą, aktywnie uczestniczą w akcjach humanitarnych. W odpowiedzi na ich gotowość do pomocy rozpoczęliśmy globalną kampanię zbierania funduszy pracowniczych i program wolontariatu – czytamy w komunikacie firmy.  

W ich wyniku L’Oréal przekazał środki finansowe (w sumie 5 mln euro) dla lokalnych i międzynarodowych organizacji  pozarządowych (np. Czerwonego Krzyża), a także agencji ONZ (takich jak Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców i UNICEF). Oprócz tego firma przekazała 250 tys. podstawowych produktów pielęgnacyjnych i higienicznych. Pomoc tę będzie kontynuować w nadchodzących tygodniach.

Czytaj też: Beiersdorf przekazuje 2 mln euro wsparcia w imię pokoju na świecie

oraz Branża kosmetyczna włącza się w pomoc dla obywateli Ukrainy

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony