REKLAMABeGlossy - banner główny - 16.07 - 16.08
Laurent Mercier: „Nasza branża opiera się na kontakcie”

Laurent Mercier: „Nasza branża opiera się na kontakcie” (fot. eurofragrance.com)

Podobnie jak większość firm perfumeryjnych, hiszpańska grupa Eurofragrance została dotknięta obecnym kryzysem, ale chce wykorzystać dynamikę sprzed pandemii, aby przezwyciężyć ten trudny okres. Laurent Mercier, dyrektor generalny grupy, mówił o ryzyku i możliwościach związanych z przyszłością branży w rozmowie z Premium Beauty News.

REKLAMAGOLDENBOX - belka w artykule - 16.07 - 16.08

Zapytany jak kryzys wpłynął na jego biznes, Laurent Mercier powiedział, że rok 2020 rozpoczął się bardzo dobrze. Pierwszy kwartał był najlepszym, jaki miał od czasu założenia firmy, a potem pandemia stworzyła największy problem dla każdej firmy, czyli problem z mobilnością.

- Cała nasza branża opiera się na tym, że oferujemy doświadczenie. W przypadku naszych klientów musimy na nowo odkryć nowy parametr: ograniczenie mobilności. Sprzedaż perfum napotyka na trudności i poważnie dotknięty został też rynek bezcłowy. Minie kilka miesięcy, zanim wszyscy znów będą latać. Rzeczy nie wrócą do normy przed upływem dwóch lat - uważa.

Według Merciera najbardziej dotknięta kryzysem jest kategoria związana z zapachami, a następnie pielęgnacja ciała i domu.

- Jeśli chodzi o perfumy, myślę, że zawsze będzie miejsce na piękne i drogie rzeczy. Wszystko, co jest nieco ekskluzywne i związane z niszą, ma szansę być bardziej widoczne - powiedział.

Kategorią, która ulegnie największym zmianom w jego opinii jest pielęgnacja ciała, ponieważ powracają kosmetyki w formie kostek. Dodatkowo więcej korzystamy z zapachów dla domu, bo ludzie odkryli na nowo swoje domy i będą mieli ochotę wzbogacić je o piękne produkty perfumeryjne.

Jeśli chodzi o trend naturalnych perfum, to Laurent Mercier przyznał, że wiele konwencjonalnych zapachów jest o wiele bardziej cennych niż naturalne zapachy pod względem śladu węglowego.  - Na razie przemysłowi trudno jest wytwarzać całkowicie naturalne produkty, które są przyjazne dla środowiska. Przejście wymaga czasu. Wyjaśniliśmy sytuację na rynku i segmencie opakowań, ale głównym problemem były przepisy i certyfikacja - zauważył.

Jego zdaniem branża zrozumiała, że ​​musi wyjaśnić, czym jest „prawdziwa” naturalność, ponieważ to słowo kryje wiele problemów i niedoskonałości. Ponadto, niestety, często stosuje się ją ze szkodą dla „syntetycznych”, podczas gdy pod względem różnorodności biologicznej pojęcia te są komplementarne.

- Ten obowiązek przejrzystości jest nam drogi - zarówno dla naszych klientów, jak i konsumentów. To jedna z naszych głównych misji na nadchodzące lata - podkreślił.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony