Łukasz Jaślarz, dyrektora sprzedaży Yope

Łukasz Jaślarz, dyrektora sprzedaży Yope (fot. materiały prasowe/Yope)

Obserwujemy Dm na rynkach sąsiednich i wiemy, że ich oferta bazuje na szerokim asortymencie, promocjach cenowych i rozwiniętych markach własnych. Gracz rynkowy, posiadający tak duże zaplecze, ma szansę wpłynąć na obraz rynku w Polsce. Kluczowe będzie odpowiednie przygotowanie i analiza rynku polskiego, który ma swoją charakterystykę. Jednak widać, że niemiecki sieci radzą sobie z tym doskonale – Rossmann i Lidl  odniosły w Polsce wielki sukces, w dużej mierze dzięki doskonałej analizie i dostosowaniu oferty do potrzeb i oczekiwań polskich konsumentów – uważa Łukasz Jaślarz, dyrektor sprzedaży Yope.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Polska jest stabilnie rosnącym rynkiem z wysokim udziałem nowości produktowych oraz dynamicznie rosnącą świadomością konsumencką. Obecne na rynku sieci drogeryjne mają ugruntowaną pozycją i w umiejętny sposób odpowiadają na oczekiwania klientów. Z pewnością jednak nowy gracz rynkowy, posiadający tak duże zaplecze, ma szansę wpłynąć na obraz rynku.

Z doświadczenia wiemy, że konsumenci lubią nowości, nie tylko produktowe. Duże znaczenie wciąż odgrywa atrakcyjność cenowa. Obserwujemy Dm na rynkach sąsiednich i wiemy, że ich oferta bazuje na szerokim asortymencie, promocjach cenowych i rozwiniętych markach własnych. Każdy nowy gracz może zaoferować klientom wartość dodaną, choćby w dostępie do nowych produktów. Kluczowe dla Dm będzie odpowiednie przygotowanie i analiza rynku polskiego, który ma swoją charakterystykę.

Z pierwszych obserwacji wynika, że decyzje handlowe w I etapie będą podejmowane centralnie. Nasuwa się pytanie czy to jest optymalne rozwiązanie. Pewne wzory zachowań wytyczyły już sieci wywodzące się z tego samego kraju co Dm - Rossmann i Lidl, które odniosły wielki sukces w Polsce, w dużej mierze dzięki doskonałej analizie i dostosowaniu oferty do potrzeb i oczekiwań polskich konsumentów.

O tym na jaką „elastyczność” zdecyduje się Dm przekonamy się w ciągu kilku miesięcy po rozpoczęciu działalności na naszym rynku. Obawiać mogą się na pewno Ci, którzy nie dotrzymują kroku trendom rynkowym lub przespali moment dynamicznego rozwoju e-commerce. W nowym układzie nadrobienie takich braków, przekonanie do swojej oferty i pozyskanie klienta na pewno będzie wyzwaniem.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony