REKLAMABanner Główny_Dexpol_listopad-grudzień 2020

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

PRZEJĘCIA

 

29 października 2020, 15:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Tiffany&Co, marka biżuterii z długą tradycją, zostanie ostatecznie zakupiona przez giganta LVMH po nowej cenie

Tiffany&Co, marka biżuterii z długą tradycją, zostanie ostatecznie zakupiona przez giganta LVMH po nowej cenie (fot. FB Tiffany &Co)

Po wielu perturbacjach LVMH i Tiffany&Co zawarły umowę wykupu z nową ceną zakupu w wysokości 131,50 dol. za akcję, uzgodnioną przez obie strony.

REKLAMAPharmena Belka w artykułach

Obie firmy zgodziły się również zakończyć toczące się spory sądowe w Delaware Chancery Court. W specjalnym oświadczeniu, Roger Farah, prezes zarządu Tiffany, skomentował:

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że osiągnęliśmy porozumienie z LVMH po atrakcyjnej cenie i możemy teraz kontynuować fuzję. Zarząd uznał, że w najlepszym interesie wszystkich naszych interesariuszy leży osiągnięcie pewności zamknięcia transakcji.

W listopadzie 2019 r. obie strony poinformowały, że: „osiągnęły ostateczne porozumienie w sprawie nabycia Tiffany przez LVMH po cenie 135 dol. za akcję w gotówce. Transakcja wyceniała Tiffany na około 14,7 miliarda euro lub 16,2 miliarda dolarów".

Po zgodzie na przejęcie Tiffany za 135 dolarów za akcję w ubiegłym roku, wykup był obarczony rozmaitymi problemami, ponieważ grupa LVMH stwierdziła, że pandemia osłabiła perspektywy amerykańskiej firmy jubilerskiej.

Założyciel luksusowego francuskiego giganta, Bernard Arnault, zagroził, że odstąpi od umowy na początku tego roku, a firmy skończą w konkurencyjnych procesach sądowych.

We wrześniu br. Tiffany & Co ogłosiła, że pozwie LVMH za celowe wstrzymanie transakcji przejęcia wartej 16 miliardów dolarów. Według pozwu wniesionego do Delaware Court of Chancery, LVMH zastosował taktykę opóźnienia w celu wymuszenia renegocjacji umowy.

LVMH z kolei oświadczył, że otrzymał pismo od rządu francuskiego z prośbą o opóźnienie transakcji do stycznia, aby uniknąć ceł nałożonych przez administrację Trumpa.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony