REKLAMAIX FBK_Baner główny_23.04.-22.06.2021

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

15 kwietnia 2021, 13:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Francuski gigant dóbr luksusowych podał najnowsze wyniki finansowe

Francuski gigant dóbr luksusowych podał najnowsze wyniki finansowe (fot. FB LVMH)

LVMH poinformował o „dobrym początku roku”, odnotowując przychody w wysokości 14 mld euro za pierwszy kwartał 2021 r., co oznacza wzrost o 32 proc. r / r.  Oznacza to powrót do wzrostu francuskiej firmy produkującej dobra luksusowe po kilku kwartałach spadku w 2020 roku.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

W raporcie finansowym podkreślono, że moda i galanteria skórzana miały szczególnie „doskonały początek”,  rosnąc o 52 proc., podczas gdy selektywna sprzedaż detaliczna, na którą nadal miały wpływ ograniczenia w podróżach międzynarodowych, była jedynym sektorem, który odnotował spadek.

Perfumy i kosmetyki odnotowały 18-procentowy wzrost  r/r w kwartale, przy czym sektor ten odniósł korzyści z dalszego wzrostu sprzedaży online dokonywanej przez lokalnych konsumentów. Zrównoważyło to skutki zawieszenia podróży międzynarodowych i zamknięcia lokalnych sklepów.

Obiecujący początek roku podkreśla silną pozycję dóbr luksusowych po kryzysie, a sprzedaż LVMH napędzana jest głównie przez amerykańskich i chińskich konsumentów, którzy nadal kupują produkty premium marek tej grupy, takich jak Dior i Louis Vuitton.

Jeśli LVMH będzie nadal osiągać podobne przychody, roczne przychody grupy przekroczą wyniki sprzed pandemii.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony