REKLAMAFBK_Banner Główny
Marek Maruszak: Stawiamy na omnichannel: połączenie świata offline z online w różnych konfiguracjach

Marek Maruszak: Stawiamy na omnichannel: połączenie świata offline z online w różnych konfiguracjach (fot.materiały prasowe/Rossmann)

– W przypadku biznesu drogeryjnego absolutnie nie przewiduję przeniesienia całego handlu do internetu – mówi Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska w wywiadzie dla money.pl  Przyznaje, że obecnie online stanowi 3-5 proc. sprzedaży Rossmanna. – Wierzymy w omnichannel – połączenie świata offline z online – dodaje.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Marek Maruszak, prezes Rossmann Polska, po raz kolejny stwierdza, że w przypadku branży drogeryjnej nie nastąpi przeniesienie całego handlu do internetu. Rossmann prowadzi największą sieć drogeryjną w Polsce (1500 placówek) i najpopularniejszy drogeryjny sklep internetowy rossmann.pl

Czytaj także: Rossmann: 1500 drogerii w Polsce i nie ma sobie równych

Jak podkreśla Maruszak w początkowej fazie pandemii zamówień przez internet było kilkukrotnie więcej, ale później ta sytuacja się ustabilizowała. – Dziś to 3-5 proc. całej naszej sprzedaży. My stawiamy na omnichannel: połączenie świata offline z online w różnych konfiguracjach. W to wierzymy – stwierdza w rozmowie z Sebastianem Ogórkiem z money.pl

Podkreśla, to o czym mówi wielu menedżerów związanych z rynkiem kosmetycznym i z handlem – tu bardzo ważne są bezpośrednie kontakty międzyludzkie. – Mamy 1500 sklepów i najważniejsze jest dla nas, by klient do nas przychodził. Online jest jedną z opcji oferowanych klientom – stwierdza szef Rossmanna w Polsce. Jego zdaniem po pandemii wrócimy do normalnego funkcjonowania do tradycyjnego robienia zakupów, bo wszyscy po potrzebujemy  sfery społecznej, kontaktów z innymi ludźmi, od których zostaliśmy odcięci. – Po okresie pandemii klienci będą chcieli przyjść do sklepu, będą spragnieni kontaktów z personelem, z żywym człowiekiem, który pomoże dobrać produkty, doradzi – stwierdza Marek Maruszak.

Uważa, że dla Rossmanna nie są też bezpośrednią konkurencją potentaci w online, tacy jak Amazon czy Allegro.  – Amazon nie jest dla nas wielkim konkurentem – przetestowaliśmy to już na rynku niemieckim czy brytyjskim. To raczej problem dla sprzedawców z kanału online – uważa Marek Maruszak.

Rossmann pod względem liczby sklepów, udziału w rynku i obrotami przekraczającymi 10 mld zł jest liderem rynku drogeryjnego w Polsce. Konkurenci, tacy jak Hebe czy Natura, mają po ok. 300 placówek. 

Rossmann w Polsce w liczbach:

*) sklepy: 1500

*) liczba pracowników: 18,7 tys.

*) obroty: 10,4 mld zł

*) inwestycje od 1993 r.: 2,52 mld zł

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony