REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

(fot. materiał partnera)

Marka BI-ES od lat stara się działać w nurcie ECO. Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w pobliżu Krajobrazowego Parku Pojezierza Iławskiego, obszarze objętym szczególną ochroną przyrody, dlatego zobowiązana jest spełniać wszystkie wymogi prawne dotyczące ochrony środowiska tj. gospodarki odpadami i opakowaniami, gospodarki wodno-ściekowej oraz emisji gazów i pyłów do powierza.

Profil produkcyjny nie jest uciążliwy dla otoczenia i nie generuje żadnych niebezpiecznych odpadów. Misją marki jest wytwarzanie produktów w czystym naturalnym, nieskażonym środowisku, z dala od zakładów przemysłu ciężkiego dlatego też zagadnienia ekologii są dla niej priorytetowe. BI-ES podejmuje także różne rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska. Jednym z nich jest 15-letnia współpraca z Organizacjami Odzysku, w zakresie recyklingu i odzysku opakowań wprowadzanych na rynek. Corocznie firma otrzymuje certyfikaty „Certificate resources SAVED”, w których podaje się wymierne korzyści dla środowiska wyrażane redukcją setek ton emisji gazów cieplarnianych.

Kolejnym krokiem marki BI-ES, podjętym w myśl nurtu ZERO WASTE jest wypuszczenie na rynek zupełnie odmienionych, perfumeryjnych zestawów świątecznych. Nie znajdziemy w nich foli zewnętrznej, a ich opakowania wyprodukowane zostały z surowców w ponad 80% pochodzących z recyklingu. Plan na 2020 rok,  to wprowadzenie do sprzedaży zestawów świątecznych, które stworzone będą z surowców niemal w 100% pochodzących z odzysku. Ważną informację jest także to, że marka znajduje się na międzynarodowej liście brandów, których produkty nie są okupione cierpieniem zwierząt. Marka BI-ES potwierdza, że nigdy tej zasady nie zmieni.

Wszystkie dostępne w tym roku zestawy świąteczne zobaczyć można na oficjalnym sklepie marki BI-ES. Wybrane z nich znajdują się w największych polskich drogeriach takich jak HEBE, NATURA, JAWA oraz JASMIN.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony