PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

20 stycznia 2021, 08:48(fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Sąd ogłosił upadłość i sanację firmy Ferax, producenta marki rajstop i bielizny Gatta. Z marką współpracuje wiele drogerii.

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

13 stycznia Sąd Rejonowy w Łodzi XIV Wydział Gospodarczy do spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych ogłosił upadłość spółki Ferax ze Zduńskiej Woli, producenta marki Gatta – podaje Business Insider. Zarazem jednak decyzją z 14 stycznia ten sam sąd wydał postanowienie o otworzeniu postanowienia sanacyjnego i wyznaczył zarządcę sądowego, dra Patryka Filipiaka z Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. z siedzibą w Warszawie.

Zarząd spółki uważa, że jest to pomyłka sądu i ogłoszona została tylko sanacja, która nie oznacza likwidacji, a ochronę przed wierzycielami, i jest zadowolona z tego orzeczenia – pisze Business Insider. To da bowiem firmie czas na przeprowadzenie restrukturyzacji, nie oznacza likwidacji firmy, ale ochronę przed wierzycielami. Spółka ma czas, żeby wyjść na prostą. Jest zadowolona z orzeczenia sądu. 

Wypowiadająca się dla Business Insidera Małgorzata Barton, menedżer ds. marketingu w firmie Ferax podkreśla, że decyzja o otwarciu postępowania sanacyjnego pozwoli firmie pracować na dotychczasowych zasadach – działają zarówno sklepy stacjonarne, jak i sklep internetowy Gatta, a towar trafia do klientów. Spółka ma nadzieję, że czas, jaki dał jej wyrok sądu, pozwoli jej przetrwać pandemię i w przyszłości odrobić straty. 

Sanacja, od momentu ogłoszenia, chroni przedsiębiorstwo przed wierzycielami, nie ma możliwości zajęć komorniczych, w tym firmowych kont, oraz uchylone zostają zajęcia, które nastąpiły przed ogłoszeniem sanacji. Do spółki Ferax nie będą mogli wyciągnąć ręki po pieniądze m.in. właściciele wynajmowanych przez nią lokali. 

Firma Ferax jest producentem rajstop i bielizny pod marką Gatta. Produkty firmy znajdują się w ofercie wielu drogerii.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony