REKLAMA

PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

MARKI

 

6 listopada 2019, 17:07Beata i Aleksandra Małachowskie, twórczynie marki Iuno na targach handlowych sieci drogerii Jasmin

Beata i Aleksandra Małachowskie, twórczynie marki Iuno na targach handlowych sieci drogerii Jasmin (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl/K.Bochner)

Wegańska marka kosmetyków do makijażu Iuno chce wejść do tradycyjnych drogerii. Do tej pory posługiwały się nią wizażystki.

REKLAMA

Iuno to polska marka. Stworzyły ją mama i córka – Beata i Aleksandra Małachowskie. Beata  Małachowska jest właścicielką znanej sieci szkół wizażu Beauty-Art. Prowadzi je od 30 lat.

Nasze kursantki używały wyłącznie kosmetyków profesjonalnych, których nie stosował klient detaliczny. Potem wszystko się zmieniło, rynek profesjonalny przenika się dziś z detalicznym. Praktycznie każdy ma dostęp do marek stosowanych przez wizażystów. Postanowiłam więc stworzyć własną markę, odpowiadającą mi jakością. Produkty musiały być bardzo dobrze napigmentowane, a zarazem takie, żeby każdy, kto jest lakiem, umiał się nimi pomalować – opowiada Beata Małachowska.

Wszystkie produkty – kosmetyki oraz pędzle – są wegańskie. Zadecydowała o tym już 5 lat temu Aleksandra Małachowska. – Wtedy zaczęły się pojawiać pierwsze wegańskie kosmetyki, które widywałam na targach kosmetycznych. Były jednak one bardzo drogie. Chciałyśmy więc stworzyć produkty wegańskie, których cena nie będzie zaporowa, aby były dostępne dla każdego – tłumaczy.

Kosmetyki są produkowane na zlecenie marki Iuno przez zewnętrzną, polską firmę. Używają ich kursantki w szkołach makijażu Beaty Małachowskiej. Marka współpracuje też z gabinetami kosmetycznymi. Obecnie właścicielki postanowiły rozszerzyć dystrybucję o drogerie. W październiku br. po raz pierwszy wyszły w stronę detalu i pokazały swoje produkty na targach handlowych sieci Jasmin. – Obawiamy się, że w drogeriach typu Rossmann nasza marka straci swoją tożsamość. Chcemy współpracować z rodzinnymi firmami, ze sklepami kosmetycznymi, w których ona  nie zginie. Dlatego postanowiłyśmy wziąć udział w targach sieci Jasmin. Mamy wrażenie, że w rodzinnych sklepach ludzie bardziej emocjonalnie podchodzą do marek i do współpracy – tłumaczą właścicielki Iuno.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony