PRODUCENCI I MARKI

 

14 czerwca 2021, 09:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Marka koncernu włącza się w walkę o czyste powietrze

Marka koncernu włącza się w walkę o czyste powietrze (fot. FB Unilever)

UNICEF przewiduje, że do 2050 roku zanieczyszczenie powietrza będzie główną przyczyną śmiertelności dzieci.
Jednak czyste powietrze nie jest zawarte w Konwencji ONZ o prawach dziecka. Dlatego marka oczyszczaczy powietrza, koncernu Unilver, Blueair dołącza do Global Action Plan wspierając młodych ludzi na całym świecie i wzywając ONZ do uznania ich prawa do czystego powietrza.

- To zdumiewające, że czyste powietrze nie należy do praw dzieci na całym świecie – mówi Sonja Graham, dyrektor generalny Global Action Plan. - Dostęp do czystego powietrza jest niezbędny, aby dzieci mogły żyć długo, zdrowo i w pełni wykorzystać swój potencjał. Dzieci mają prawo do czystej wody, bezpiecznego domu, dlaczego nie mają prawa do oddychania czystym powietrzem?

Jak podkreśla Sara Alsén, Chief Purpose Officer w Blueair: - Dzięki współpracy z działaczami społeczeństwa obywatelskiego, którzy podzielają nasze przekonanie, że nadszedł czas, aby dostęp do czystego powietrza – podobnie jak dostęp do czystej wody – był prawem każdego dziecka, urzeczywistniamy cel naszego założyciela.

W ramach kampanii Global Action Plan i Blueair nawiązały również współpracę z Koalicją na rzecz Czystego Powietrza (CCA) w USA, aby edukować dzieci o tym, jak ważne jest oddychanie czystym powietrzem i co mogą zrobić, aby zminimalizować ich narażenie na powszechne źródła szkodliwych substancji. CCA będzie również pomagać w zbieraniu podpisów od dzieci, wzywając ONZ do dodania czystego powietrza jako jednego z praw w ramach Praw Dziecka.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony