HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

24 marca 2020, 15:33wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Meksyk dołącza do Indii, Kanady, Hawajów i krajów UE, które zakazały testowania kosmetyków na zwierzętach

Meksyk dołącza do Indii, Kanady, Hawajów i krajów UE, które zakazały testowania kosmetyków na zwierzętach (fot. Pixabay)

Meksykańska ustawa zakazująca przeprowadzania testów na zwierzętach przechodzi pierwszy etap. Senat Meksyku jednogłośnie zagłosował za tym zakazem. Według The Humane Society projekt ustawy zostanie teraz przeniesiony do rozpatrzenia do izby niższej, czyli do Izby Deputowanych.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020

Organizacja zajmująca się ochroną zwierząt Cruelty Free International poinformowała, że ​​prawodawca zakazuje produkcji, importu i sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach w tym kraju i z zadowoleniem przyjęła tę informację.

- Każda ustawa przybliża nas do globalnego końca tej okrutnej i niepotrzebnej praktyki. Wzywamy USA do pójścia w ich ślady i jak najszybszego umieszczenia Humane Cosmetics Act w zbiorze ustaw - powiedziała Monica Engebretson, head of Public Affairs North America tej organizacji. 

Meksyk dołącza do Indii, Kanady, Hawajów i krajów UE, które zakazały testowania kosmetyków na zwierzętach.

W Stanach Zjednoczonych takie stany jak Kalifornia, Nevada i Illinois wprowadziły przepisy zakazujące sprzedaży kosmetyków testowanych na zwierzętach, ale prawo federalne nie zostało jeszcze wprowadzone w całym kraju.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony