HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

14 czerwca 2020, 11:00wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Minister Finansów Tadeusz Kościński

Minister Finansów Tadeusz Kościński (Ministerstwo Finansów)

Najwięksi sprzedawcy zapłacą podatek od sprzedaży detalicznej dopiero od 2021 roku, i to pod warunkiem, że Trybunał Sprawiedliwości UE orzeknie, że danina jest zgodna z prawem UE. Polska wciąż czeka na rozstrzygnięcie tej kwestii.

REKLAMAPrzewodnik Beauty_belka w artykule_08.03-30.04.

Rząd nie planuje wprowadzać w 2020 r. podatku handlowego. Minister Finansów Tadeusz Kościński powiedział w wywiadzie udzielonym wp.pl, że podatek od sprzedaży detalicznej wejdzie w życie w 2021 roku.

Już wcześniej Tadeusz Kościński mówił, że wprowadzenie nowych form podatkowych, w tym od sprzedaży detalicznej zostanie odroczone do końca roku. To oznacza, ze podatek handlowy będzie musiał jeszcze poczekać i nie wejdzie w życie 1 lipca 2020 roku.

Polska wciąż czeka na finalne rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie tego, czy danina jest zgodna z prawem unijnym, czy nie. Orzeczenie spodziewane jest wiosną i od jego brzmienia rząd uzależniał wdrożenie poboru podatku od 1 lipca br.

Dodatkowo minister powiedział, że jednym z konsekwencji pandemii będzie zmiana łańcuchów dostaw. Zdaniem Tadeusza Kościńskiego część produkcji może wrócić do Europy. Polska ma bardzo duży potencjał. Już to widać to w branży usługowej. Kiepskie zarządzanie w Indiach powoduje, że część firm będzie szukała wykonawców bliżej Europy. W tym sektorze Polska ma szansę umocnić swoją pozycję. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony